Wpis z mikrobloga

Fachowcy polozyli mi plytki w lazience ale okazalo sie, ze sa gluche w srodku. Najwidoczniej dali klej tylko na sciane, a na plytke juz nie. Wzialem inspektora, powiedzial, ze tak byc nie moze i plytki nadaja sie do wymiany. Wykonawca pokrecil nosem ale powiedzial, ze na swoj koszt je skuja, zamowia nowe i zaloza, ale mam sie zastanowic czy sciagac wszystkie, czy tylko te najbardziej gluche.

W takim razie jak to jest - plytki mam 120x60, jesli w jakimkolwiek miejscu jest glucha, to znaczy, ze nadaje sie do sciagniecia? Dla mnie troche dziwne jest to, ze w 1 miejscu bylo sluchac ze jest glucha a inspektor mowi, ze trzeba ja sciagac. Klej bardzo dobry (i drogi), klasa s1 z tego co pamietam, tak ze wydaje mi sie dziwne, by nawet takie sciagac.

Co o tym myslicie?

#lazienka #plytki #pytanie #pytaniedoeksperta #mieszkanie #remont #remontmieszkania
  • 11
@becvvv
Myślę, że mają skuc wszystkie. Technologia ich układania jest jasna klej cienka warstwa na płytkę i na ścianę klej ułożony pacą zębatą na CAŁOŚCI. Nie powinny być gluche. Janusze oczywiście mają swoje metody, pach pach na placuszki i jako tako. Jak za to płacą to już tym bardziej wszystkie. Kto wie czy za jakiś czas nie odpadną. Klej klasy s1 nie musi być drogi kosmicznie można kupić i Atlasa za około
@CzarnyOwiec: Fugę mam ok. 3mm, a silikony były robione tą szpatułką 8mm. Najprawdopodobniej dlatego, że są duże szpary w miejscach silikonu, ale wykonawca ma swoje wytłumaczenie - płytki były krzywe. Przyłożył mi płytkę do płytki (format 120x60), "plecami do siebie" i faktycznie na końcu była szpara 5mm, więc płtka ma ok. 2.5mm krzywizny. Ma on racje, czy chce zrzucić odpowiedzialność na mnie?

Miał tak zrobić spadek przy kabinie, by miał on
becvvv - @CzarnyOwiec: Fugę mam ok. 3mm, a silikony były robione tą szpatułką 8mm. Na...

źródło: 327788890_631859468941637_2261301214408003034_n.jpg.65d1fcf6643feeacfef3f3da337fb61a

Pobierz
@becvvv: oczywiście powinno się dawać klej na ścianę i cienko płytkę, ale i bez smarowania płytki też da się dobrze przykleić. Nie wyrównali dobrze ścian, stąd brak kleju w niektórych miejscach, tym bardziej przy takim formacie płytek. Jak patrzę na te twoje foty to ja bym ich fachowcami nie nazwał.
@becvvv raczej tak średnio bym powiedział to wygląda . Płytki typu 120 miewają krzywizny, ale nie sprawdza się ich przykładając jednej do drugiej. Często też pomagają systemy poziomujące. Poza tym jeśli tak twierdzi (może i słusznie) to reklamuje się je przed położeniem. Zdarzają się płytki źle wypalone albo i krzywe, większość sklepów je wymieni bez szemrania. Na rogach za dokładnie pocięte to one nie są, już mógł dać listwy jak się nie