Wpis z mikrobloga

Kontynuując ten wpis:

Znalazły się te ogłoszenia - wszystkie - z tym, że zostały przeniesione z rynkupierwotnego na otodom - jakaś agencja wzięła je pod swoje skrzydła - tylko z jedną różnicą - ceny +20% w górę.

Taniej nic się nie sprzedało, to z pewnością 20% drożej się sprzeda i pośrednik zarobi miliony ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #wielkarezygnacjadeweloperska
  • 10
@haha123: obserwowałem na otodom pewne ogłoszenie i dokładnie ten sam schemat działania. Mieszkanie wystawione za 298k - brak chętnych ( ogłoszenie za taka kwotę wisiało dobre pol roku) teraz to samo ogłoszenie 319k. Skoro nieruchomość nie sprzedała się się 298k, to chyba tym bardziej nie pójdzie za ponad 20 tys więcej
@haha123: jakiś czas temu zainteresowałem się ofertą bliźniaków takich co są dodatkowo podzielone na parter/piętro+taras. Leżą one nieopodal parku z laskiem i małej rzeczki, która lubi sobie wylać - na mapie terenów zalewowych widać, że na działce deva może zrobić się mokro. To nie przeszkadza żeby dać cenę 15k/m, ale chyba przeszkadza w sprzedaży bo nie poszło nic od 3 miesięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem pewien,
@BurzaGrzybStrusJaja: @Ciuralla1 ja mam wrażenie, że aktualnie na rynku trwa trochę gra w głupa i sprzedający udają, że nic złego się nie dzieje i nadal sprzedaż się świetnie kręci - być może liczą na to, że tak jak w czasach covida tak samo i teraz nastąpi gwałtowne odbicie i stopy spadną z 6.75% na 0.1%.

Sprzedający z takimi strategiami moim zdaniem mogą się nieźle przejechać, bo szczerze wątpię, aby PIS zalewał
@Ciuralla1 to samo ja zaobserwowałem. To jest patologia. Dzwonisz, pytasz się czy aktualne "jeszcze tak ale jest kilka osób zainteresowanych" i mieszkanie niesprzedane od roku +20k i wisi dalej. Sądzę, że jesczze pójdzie +20k żaby potem dać rabat -40k ;)
@haha123: mają dajmy na to 20 mieszkań, już się nie łudzą że sprzedadzą nawet 10, więc podnoszą ceny i liczą że chociaż 3 osoby się złapią, i marża skasowana takim ostatnim podrygiem, tak ja to widzę