Wpis z mikrobloga

@its_over_for_chlop: leasing to minimum 2 lata. Przy 2 latach minimalny wykup to 19%. Przy 3 latach już może być 1%.
Bierz 45% wkład, 2 lub 3 lata i zmiana harmonogramu spłat w pierwszym roku, żeby jakoby "nadpłacić" większość leasingu. Później pozostały rok lub 2 lata z ratą na parę dych/stów miesięcznie.
@Namyslaw: jak wygląda zmiana harmonogramu w pierwszym roku? Planuje w tym roku zapłacić 45% wpłaty wstępnej, 10% pierwsza rata i do końca roku spłacić 10 rat. Czy druga, trzecia rata może być znaczna? Jakie skutki uboczne ma dla mnie leasing 3 letni zamiast 2 letniego? Kupując używane auto w salonie będę je musiał serwisować w ASO ten rok dłużej? W sumie słaby interes. Zaoszczędzę na podatkach ale wydam u nich na
@its_over_for_chlop: Zawsze możesz wcześniej zakończyć leasing. Czyli wziąć na 3 lata, a po 2 latach wykupić z leasingu. Baa, w sumie możesz nawet i szybciej, ale jest to mało korzystne ;)

Biorąc auto w leasing, nie musisz go serwisować w aso, skoro i tak zamierzasz je wykupić.
jak wygląda zmiana harmonogramu w pierwszym roku? Planuje w tym roku zapłacić 45% wpłaty wstępnej, 10% pierwsza rata i do końca roku spłacić 10 rat. Czy druga, trzecia rata może być znaczna? Jakie skutki uboczne ma dla mnie leasing 3 letni zamiast 2 letniego?


@its_over_for_chlop: dłuższy okres - zawsze więcej odsetek.
Jak maksymalnie można "nadpłacić" zmianą harmonogramu, tego nie wiem, chętnie sam się dowiem.

Ale to raczej zależy od leasingodawcy -