Wpis z mikrobloga

O co chodzi w aplikacji Ratunek z generowaniem klucza? Przy uruchomieniu generuje jakiś klucz (ciąg liczb/cyfr) i chce go wysłać SMSem. Kiedy to trzeba zrobić? To jest jakieś jakby tworzenie konta w aplikacji, czy to już jest wzywanie pomocy? Nigdzie w dokumentacji o tym nie ma i w sieci też nie znalazłem...
#gory #tatry
  • 8
@kabzior: Nie napisałeś, pod jaki numer próbuje wysłać tego SMS-a. Może o to chodzi:

Jak działa aplikacja Ratunek?

W aplikacji zintegrowany jest numer ratunkowy w górach 601 100 300 i nad wodą 601 100 100 , udostępnione dzięki operatorowi telefonii PLUS. W trakcie połączenia aplikacja automatycznie wysyła Służbie Ratowniczej SMS z lokalizacją dzwoniącego (Android) lub SMS taki wysyłany jest przez wzywającego pomoc na zakończenie rozmowy (iOS, Windows Phone) – moduł
@kabzior: zainstalowałem aplikację ponownie, udzieliłem systemowej zgody na dostęp do lokalizacji, wysyłanie SMS-ów i nawiązywanie połączeń telefonicznych i mogę normalnie korzystać z apki. Nie mam nawet tej ikony kluczyka u góry. U mnie ekran "Plus / Woda / Góry" jest jasny i zamiast ikony notatnika jest ikona kropek. Może mamy inny system na telefonie.

Google milczy na temat tego komunikatu "Zostanie teraz wysłany klucz,..."