Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że Bachmut nie padnie tej nocy, bo to by była jeszcze większa katastrofa niż Lisiczańsk. Trzymanie terenu za wszelką cenę jeśli nie ma to większego sensu operacyjnego może być zgubne dla UA.


@Grooveer: przeczysz sam sobie. Albo katastrofą będzie oddanie Bachmutu albo trzymanie go za wszelką cenę. IMO zdecydowanie to drugie.
W Lysyczańsku nic mi nie wiadomo o żadnej katastrofie, był w miare udany odwrót po wykrwawieniu ruskich. Chyba
@thorgoth: chodzi o życie ukraińskich żołnierzy. A jeśli uważasz, że odwrót pod zmasowanym ogniem jest normalny to ja nie mam pytań i nie masz pojęcia co się stało w Lisiczańsku.
chodzi o życie ukraińskich żołnierzy

@Grooveer: no to co katastroficznego będzie gdy oddadzą Bachmut?

ta kontra coś zmieniła oprócz tego że przemieliło się sporo jednych i drugich by w wyniku ruscy finalnie stracili potencjał na dalszy atak ?

@Lujkonczacy 25 Brygada Powietrznodesantowa się tam skrwawiła bardziej niż powinna bo politycy kazali im nacierać w chwili gdy pozostałe oddziały już się wycofywały za Doniec. Może to nie katastrofa ale błąd taktyczny; osłabili
@Grooveer ktoś pisał, że Ukraińcy mają przygotowany plan zorganizowanego odwrotu i Bachmut opuszczą mając na celu zadanie jak największych strat kacapom. Wykrwawienie wroga jest celem, a nie utrzymanie miasta.