Wpis z mikrobloga

Zakupiliśmy mieszkanie, w którym znajduje się trujący SUBIT pod parkietem. Co z tym zrobić? Czy położenie paneli i przykrycie tego zapobiegnie rozprzestrzenianiu się toksyn? Rozmawiałem z sąsiadami, oni w ogóle nie wiedzieli, że jest tu subit. Dzisiaj w TVP Info w teleexpresie extra był o tym materiał i sprawdziliśmy u mnie w mieszkaniu, znajduje się na 90% właśnie subit pod parkietem. Data budowy mieszkania się pokrywa ze stosowaniem tego materiału subitu do parkietu. Czy miał ktoś z was z tym do czynienia?
#subit #azbest #nieruchomosci #mieszkanie #zdrowie #tvp #tvpis
  • 9
@Patryk4: Musisz zerwać parkiet, zeszlifować wierzchnią warstwę posadzki wraz z subitem i położyć nową podłogę. Istnieje ryzyko, że posadzka jest krzywa i będziesz musiał ją jeszcze równać przed położeniem współczesnych paneli (duża powierzchnia panela i zamki na klik w systemie pływającym wymagają równej płaszczyzny, a nie komunistycznych fal Dunaju, parkietowe klepki pozwalały ukryć nawet spore nierówności).

Za usługę demontażu i szlifowania zapłaciłem w 2022 jakieś 80 PLN/m^2.

Na twoje drugie pytanie
@Patryk4: są ekipy które to gowno usuwają ale zdecydowanie warto. Jak chcesz za 10 lat zbierać na super leczenie raka w USA to połóż panele na wierzch ale jak nie niestety czekają cię koszty
@Aztec26626: niektórzy twierdzą, że po tylu latach to nie jest już trujące. U nas remont na razie przerwaliśmy z innych powodów. Ale sam już nie wiem. W sumie dla świętego spokoju lepiej usunąć.