Wpis z mikrobloga

#eldenring mirki chce grać typowym magiem jaką postać bardziej do tego się nadaje prophet czy astrolog? no i czy magiem idzie fajnie bez spiny jakoś grać? gdzie szukać jakiś poradników jak statystyki rozkładać itp? gram pierwszy raz w tą grę.
  • 8
jaką postać bardziej do tego się nadaje prophet czy astrolog?


@Aruchna: jak pisal kolega wyzej, klasa to tylko startowe punkty i ekwipunek, wszystko mozna potem zaorac ALE jesli chcesz grac "po bozemu" to zaczynanie np knightem zeby przez 6h zbierac eq, czary, itp pod maga nie ma sensu, zwlaszcza grajac na slepo gdzie nie wiesz gdzie te rzeczy sa

Wiec typowy magu to astrolog, zaczyna z prostymi czarami i laska, prophet
@Aruchna: Magiem na początku bardzo ciężko się gra w porównaniu z innymi klasami.

Słabe czary, mana szybko się kończy, w którą i tak trzeba inwestować nieco kosztem zdrowia.

Jednak czym dalej w grze tym staniesz się mocniejszy. Cała zabawa z odkrywaniem nowych czarów, ekwipunku i nawet broni białej która ładnie skaluje się z inteligencją.
@3mortis czyli mogę n.p grając astrologiem używać ekwipunku przeznaczonego na propheta i jego czarów? ogółem jest to moje pierwsze zderzenie z grami tego typu
czyli mogę n.p grając astrologiem używać ekwipunku przeznaczonego na propheta i jego czarów?


@Aruchna: poza czarami w grze ktore bazuja na inteligencji sa takie ktore bazuja na wierze, osobnej statystyce, dla rozroznienia nazywamy je cudami. Zeby je rzucać trzeba pieczec i spelnic ich wymagania co do wiary (pomijam teraz unikalne czary ktore wymagaja obu statystyk, wyjatki itp)

Oczywiscie jak spelnisz wymagania i masz pieczec to mozesz rzucic cud kazda postacia, jedyna
@Aruchna: no jasne, jak wolisz, pisales ze chcesz grac typowym magiem wiec na to kierowalem odpowiedzi majac w glowie postac kierujaca sie intelektem i czysta moca, tutaj jest przyklad grania pod wiare i chaos/szalenstwo ktore ogien tu symbolizuje ale z gameplayowego punktu widzenia to po prostu "inna rodzina czarow". Praktycznie wszystkie porady sa takie same tylko levelowac faith zamiast int.

Tylko jak wspomnialem wczesniej, granie scisle wedle takiego poradnika ktory na
@3mortis właśnie styl gry mi się strasznie spodobał (zawsze grałem casterami) co do szperania po całej mapie to na spokojnie bo lubię mieć wszystko na 100% odkryte