Wpis z mikrobloga

GUI w Pythonie to katorga.
Od 12 godzin męczę się, żeby zrobić nowoczesne, funkcjonalne GUI pod operacje na plikach CSV i obiecuję, że się nie da. Ogarnąłem nawet CustomTkintera, ale po tym jak przez 3h z pomocą #chatgpt i niezliczonych stron i pełnej dokumentacji nie mogłem stworzyć rozwijanego menu podpiętego pod label to się poddałem. W zwykłym Tkinterze zajęło to 5 minut, ale rezultat graficzny jest taki, że właśnie dzwonil windows xp i żąda oddania mu jego okienek xD.
Python po prostu nie nadaje się do tworzenia programów użytkowych, czy to ja mam wylew? Mam ciut doświadczenia po paru projektach w #androidstudio więc nie powinno być tragedii, ale jest.
#python #programowanie #naukaprogramowania #tkinter
  • 11
@#!$%@?: no ciężko, żebym tą wiedzę mam skoro dopiero zaczynam. W AndroidStudio czy silniku Unity podczas jakichkolwiek prac nad grafiką wszystko było jasne i przyjemne, a tu nie jest i to tutaj mam problem.
@gentooman @dkuku z tego co widze do electrona potrzeba wiedzy z JS, której nie mam, a jeżeli prosty projekt będzie wymagał nauki JS to zmieni się w niedokończony projekt :/,
@BArtus może i czuć, ale jeszcze się nie
Python po prostu nie nadaje się do tworzenia programów użytkowych,


@NoNameNoIdeaNoLife: tak, desktopy w pythonie są słabe. Może spróbuj fluttera? Wydaje się być całkiem prosty a jest wersja na desktop
@NoNameNoIdeaNoLife: ja robie combo backend python z server do api (np. FastAPI, Flask) + front end html/css/js i biblioteka 'elektron-like' typu pywebview. To jest dobre jak ogarniasz webowe front-endy, możesz tę wiedzę w pełni użyć do swojej aplikacji.

Jak chcesz tylko python no to googlaj najpierw a nie bierzesz pierwszą z brzegu wbudowaną bibliotekę :). Do prostych aplikacji jest git (mówię o tkinter), jak zależy Ci na wyglądzie no to