Wpis z mikrobloga

Mam zamiar ulepszyć procka i RAM i zastanawiam się czy taki zestaw byłby OK.

Mam Ryzen 5 2600, chcę go zamienić na Ryzen 7 5800X.
Dodatkowo chcę wymienić kości RAM na 2x16 GB G.Skill Ripjaws V DDR4-3600 CL16.

Dodatkowo mam:
- ASRock B450M Pro4 Micro ATX
- GTX 1660 Gigabyte OC
- SilentiumPC Vero L2 500W
- Fera 5 CPU cooler

Grać raczej nie będę, potrzebuję do pracy, a obecny Ryzen 5 2600 przy odpaleniu paru wirtualek ledwo daje radę.

Czy warto pchać się jeszcze w AM4 z myślą wymiany na mobo i CPU z AM5 za parę lat czy lepiej od razu przejść na AM5?
Czy zasilacz 500W nadal uciągnie tę konfigurację i czy płyta główna nie będzie miała problemów z prockiem i RAM?

#komputery #komputer #pc #pcmasterrace #zestawykomputerowe
  • 7
@Quiz: IMHO ma to sens, ale raczej Ryzen 7 5700X, na promocjach bywają naprawdę tanio, jeśli wystarczy Ci ta wydajność, to jak najbardziej można zostać na AM4. DDR4 też są obecnie tanie. Pytanie natomiast czy do wirtualek warto pchać się w te, zamiast brać możliwie tanie 2x16.
@Jan_K: po ile 7 5700x bywają na promocjach? Akurat te RAMy są na Morele za 561zł, ok. 2 stówki więcej niż gdybym kupił najtańszą konfigurację 2x16 GB więc myślę, że warto dołożyć.
@Quiz: Przeglądnąłem peppera i jednak nie, niedawne promocyjne ceny to praktycznie obecne regularne, jedyna wyraźnie lepsza okazja to była z Niemiec. Natomiast i tak nie jestem pewien czy warto 200 zł dokładać do 5800X

Co do RAMu to na pewno mniejsze opóźnienia robią różnicę w grach, ale zdaje mi się, że dla wirtualek to raczej kwestia pojemności.

Ja bym na Twoim miejscu, zostając przy AM4, szedł bardziej w ekonomię. Przeskok z