Wpis z mikrobloga

@Megasuper: dwa najtańsze to tak jak @math3 pisze hackrf i pluto (okolice 1000zł). Potem są np. takie wynalazki jak seria Lime SDR (okolice 2000zł) i dalej pół- i profesjonalne np. Ettus USRP czy Nuand BladeRF (>5000zł). Pytanie co chcesz z tym robić. Jak mieć nad tym faktycznie pełną software'ową kontrolę z komputera i dziergać schematy blokowe w GNUradio to faktycznie takie produkty jak wyżej. Ale jeśli po prostu chcesz to do
@medevacs myślę np nad czymś takim. Aby była funkcja kopiowania i wysyłania sygnału. np sygnał kluczyka od auta. myślę że to by była fajna zabawa a przy okazji ocxywyt to gadania z ludźmi
@Megasuper: to chyba trochę niepraktyczne połączenie funkcjonalności by było. Pewnie jak najbardziej fizycznie możliwe ale trochę dużo zachodu żeby poskładać sprzęt spełniający te wymagania. To trochę jakbyś chciał pojazd do jeżdżenia codziennie do pracy i okazjonalnego przewiezienia 20 ton gruzu. Cóż, no można jeździć wywrotką do pracy ale to mało wygodne. Do takich zabaw jak kopiowanie i powtarzanie sygnału to hackrf one + portapack najtaniej jakieś klony z aliexpress. A jak
Możesz odblokować PW ?


@Megasuper: Nie, bo potem jacyś dziwni ludzie mi wysyłają wiadomości z dupy i muszę każdego z osobna blokować XD Pytaj tu.

wiesz może czy ten srebrny rtl-sdr odbiera telewizję DVB-T T2? i jak to zrobić ?


@Megasuper: jeśli to było to o co chciałeś zapytać to nie wiem, szybkie google wskazuje że się nie da bo DVB-T2 zajmuje szersze pasmo niż DVB-T i te dongle rtl-sdr
Działa.


@Megasuper: serio? W tamtym wątku na reddicie dość stanowczo mówili, że nie będzie działać. Może masz nowszego dongle'a, który hardware'owo wspiera dvb-t2?

PS jakby co ja rtl-sdr od dawna nie mam więc wszystko co wiem to z zakamarków pamięci muszę wyciągać, nie przetestuję jakby co.
@medevacs no tak ja sprawdzałem na androidzie bo na pc są jakieś problemy ale ponoć to tylko kwestia sterownika. Na android działa elegancko. Z tym że ja tylko tak testuje i nie zamierzam oglądać telewizji i tak.
@Megasuper: generalnie tak, a poza tym to wszystko zależy od pierdyliona czynników ale co do zasady tak jak napisałem wcześniej: jak najdłuższa antena (kilka do kilkudziesięciu metrów np. 10m) i poza budynkiem (w domu ściany/okna tłumią sygnały z zewnątrz + elektronika podnosi tło albo czasem nawet zakłóca). Jeżeli jest możliwość to też jak najwyżej. Czy poziomo czy pionowo to już kwestia do późniejszej optymalizacji. Jak weźmiesz 10 metrów drutu i ćpniesz