Wpis z mikrobloga

@shyshkebar A jak z ich żywotnością? Nie trzeba ich ostrzyć przed każdym użyciem?
Chyba wolałbym żeby w zestawie było 4-5 noży, ale bardziej żywotne. Bo chciałbym żeby przynajmniej te dwa-trzy lata przetrwały, bez problemów.
@mdk007: Kupowanie zestawu mija się z celem. Trzeba mieć dobry nóż szefa kuchni, bo on musi być dobrej jakości.
Reszta to w sumie bez różnicy. Nóż do chleba się nie tępi, nóż do warzyw tępi się znacznie wolniej, pozostałych noży będziesz używał znacznie rzadziej.
A stojak to w ogóle wylęgarnia bakterii, listwa magnetyczna jest lepsza.
@paramyksowiroza A tak swoją drogą - wszystkie firmy deklarują, że może są zrobione ze stali nierdzewnej. Z tego co wiem to stal nierdzewna nie przyciąga magnesu. Więc jak to jest z tymi listwami magnetycznymi? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@mdk007: Jeszcze się nie spotkałem ze stalowym nożem którego nie dałoby się zawiesić na takiej listwie.
Z tym przyciąganiem magnesu sprawa jest bardziej skomplikowana:
https://inox-polska.pl/stale-nierdzewne-i-ich-wlasciwosci-magnetyczne-na-czym-to-polega/

BTW, nie istnieją na tym świecie noże które będą ostre przez 2-3 lata. No chyba, że będziesz używał ich raz na miesiąc.
Aczkolwiek porządna, twarda stal będzie tępiła się wolniej.
@mdk007: do 400 zestawów nie ma. Kup duży victorinox fibre (120zl chyba) a za resztę co chcesz.
Ja mam tojiro gyuto 220zl, ale nie wiem czy warto do niego dopłacać, vickorinox też dobry, chociaż ma ciut gorszą stal. Mimo wszystko vicek jest lepszy od fiskarsow.
@mdk007: bierz vicki i nawet nie myśl o fiskarsach albo czymś innym. W tym bierzecie to będzie najlepszy wybór. Ja osobiście mam komplet z drewnianymi rękojeściami. Najwięcej używam Santoku.