Wpis z mikrobloga

Potrzebuje pomocy, kupiłem grę na GOGu "The Settlers 4 Gold Edition".Po próbie odpalenia gry na Win10 wyskakiwał mi błąd "Software 3D: Error initializing Graphic Interface! ",znalazłem filmik z rozwiązaniem,zastosowałem je ,ale teraz wyskakuje błąd że musze włożyć płyte CD (której nie mam).Wgrałem "cracka" ale po tym wyskakiwał jeszcze inny błąd (nie pamiętam już jaki).Po tym próbowałem zainstalować grę na wirtualnej maszynie Win XP (wymusiłem aktualizacje systemu).Na Win XP, po instalacji gry instalatorem z GOG bez GOG Galaxy, wyskakuje błąd o brakującym pliku MSVCP140.dll .Już mnie rence opadają
#settlers #settlers4 #pytanie #staregry #gog #komputery
  • 15
@Kongutsu: Albo kliknąć na skrót do gry PPM i "Właściwości" -> "Zgodność" i uruchomić to w trybie zgodności z Win XP. Na niektóre starsze gry działa. Są tam też jakieś ustawienia kolorów, grafiki itp.
Spoko teraz tylko wyskakuje błąd :---------------------------
S4_Main.exe - Bad Image
---------------------------
The application or DLL C:\WINDOWS\system32\MSVCP140.dll is not a valid Windows image. Please check this against your installation diskette.
---------------------------
OK
---------------------------

Już sobie daje z tym spokój
@Kongutsu: Najlepiej działającą wersją jest The Settlers IV History Edition razem z łatką "Settlers United". Fanowie S3 i S4 zrobili wspólnie taki wielki Patch.

Pod strzałeczką obok "Nowa gra" (które startuje grę multiplayer", można wystartować zwykłą grę Singleplayer.
Jest wtedy też dostępny język Polski.

Ale pewny nie jestem. Właśnie pobieram grę...
rukh - @Kongutsu: Najlepiej działającą wersją jest The Settlers IV History Edition ra...

źródło: obraz_2023-02-19_000622529

Pobierz
Tak. Uruchamiając grę przez Launcher, wgrywają nam się dodatki z Settlers United, oraz wgrywa się język Polski, czyli taki jaki ustawiliśmy w Launcherze.
@kretovsky: Też byłem zdziwiony, ale potem znalazłem. Dlatego wkleiłem ten fragment screena powyżej. Jest pod strzałką V w niebieskim przycisku "Nowa Gra".
@kretovsky: Tak, w przypadu Czwórki, to wersję The Settlers IV - History Edition, a w przypadku Trójki, to obojętne jaką wersję - ale zalecana również wersja History Edition. Ze sklepu Ubisoft Store, chyba że na Steamie też jest.
@kretovsky: Nie zagłębiałem się w III i IV, ale siedzę na ich Discordach, stąd o tym Settlers United wiem. Więc nie potrafię ci na to pytanie odpowiedzieć.