Wpis z mikrobloga

#sprzatanie #bagno #natura #chwalesie #gownowpis
#dziecismieci

Dzisiaj uświadomiłem sobie, że sprawa mnie przerasta. Wyciągnąłem więc tylko grabiami, co tylko się dało, z wody i porobiłem zdjęcia. Zrobiłem małą aferę na spotted miasta i uruchomiłem radnych, którzy już napisali do odpowiednich organów. Oby pomogło.

Wasz też zachęcam, Mirki i Mirabelki (ʘʘ)()
GoNpKNSsz - #sprzatanie #bagno #natura #chwalesie #gownowpis
#dziecismieci

Dzisiaj u...

źródło: temp_file.png6503620037970708495

Pobierz
  • 13
@GoNpKNSsz: Też jak idę na spacer po lesie i widzę rzucone butelki w krzaki to przynajmniej zbieram wszystko na jedną kupę w jednym miejscu, żeby później przyjść z workiem i zabrać za jednym razem. Jak już muszą wyrzucać butelki, puszki to niech przynajmniej to zostawią w dostępnym miejscu, żeby ktoś bardziej wychowany mógł po nich to posprzątać.
@GoNpKNSsz
W tym państwie to jeszcze można dostać za to grzywnę za bycie społecznikiem. Bo teraz urzędnik musi wziąć się do roboty!
To lepiej wystawić mandat za zaśmiecanie tobie i fajrant.
Ja miałem problemy bo zbierałem smieci w lesie obok domu. Śmieci stawiałem obok gminnego śmietnika. Problem się ostatecznie rozwiązał bo usunęli śmietnik w tym miejscu!!
Kup fotopułapkę i zamontuj na drzewie z widokiem na to miejsce. Potem anonimowo wstaw zdjęcia w lokalnych grupach dyskusyjnych itp. Te butelki nie są tam przez nikogo przywożone tylko lokalne pijaczki, twoi sąsiedzi wychodzą tam z koleszkami na szluga. Jest jakiś głupi zwyczaj ostentacyjnego śmiecenia. Tak jakby kultura i czystość to był jakiś podatek którego trzeba unikać.
Dobrze że takie frajery się znajdują pomyślał radny, po czym nie zrobić nic.
Są instytucje które powinny się tym zajmować codziennie, ale mają to w dupie bo i tak ich nikt nie rozliczy,
mandaty za przekraczanie prędkości w górę, ale za zaśmiecanie już nie.
I #!$%@? ŻĄDNA PARTIA NIE MYŚLI BY TO ZMIENIĆ.
Lekcje wychowujący ludzi w szacunku do czystości i dbałości o przyrodę i swoje otoczenie, powinny zaczynać się już w przedszkolu. Wspólne sprzątanie okolicy połączone z podziałem na grupy, rywalizacją i z nagrodami. Dzieciaki powinny uczyć się w szkołach podstaw egzystencji w społeczeństwie. Także zachowania się na drodze, prowadzenia dialogu, przyjmowania krytyki, kontroli agresji, podstaw ekonomii i oszczędzania...
To nie tylko żule ale i pan/pani, ładnie ubrani w drogich samochodach, wyrzucają butelki i