Wpis z mikrobloga

Panowie, jak to naprawić? Wyciąć mam element drewna nad i pod metalową "częścią B" od zamka? A jeśli wyciąć to jakim narzędziem? Co wytnie mi tak precyzyjnie? Nie posiadam żadnych narzędzi a tutaj przydaaby się chyba jakaś piła ale nie okrągła bo nie ma łatwego dostępu do części jaką bym odcinał. Nie posiadam też profsjonalnych narzędzi stolarskich. Kompletnie nie wiem jak to ugryźć ani nawet czym. Domyślam się, że trzeby wymienić cały drewniany pasek na któym trzyma się część w którą wchodzi dzyndzel od zamka, tak? No i samo drewno to co, na kleju?

#diy #majsterkowanie #praca #garaz #pomysly #pytanie #zrobtosam
Bunch - Panowie, jak to naprawić? Wyciąć mam element drewna nad i pod metalową "częśc...

źródło: jaki

Pobierz
  • 6
@FFFFUUUU: @Jarek_P @Smarek37 Czyli panowie, mam kupić dłuto, młotek gumoby i tak stukać starając się wydłubać w miare róny klocek. A potem mam (np. z innych drzwi) wydłubać dłutem taki sam klocek, tak? I jeszcze jedno. Jak ja wstawie w to miejsce nowy klocek drewna to jak go mam zamocować? Klejem? Czy standardowo śrube wkręcić?

Jak w ogóle fachowo naprawia się wyłamane zamki?
Bunch - @FFFFUUUU: @Jarek_P @Smarek37  Czyli panowie, mam kupić dłuto, młotek gumoby ...

źródło: Screenshot_1584

Pobierz
@Bunch: nie gumowy tylko zwykły. Klocek to sobie wytnij z jakiegoś drewna a nie z innych drzwi. Co chcesz sąsiadowi wydłubać? :)
Zamocuj i klejem i wkrętami. Sam klocek pod wkręty ponawiercaj, żeby go nie rozsadziły i zrób sobie frezy pod łby wkrętów grubszym wiertłem do metalu
Czyli panowie, mam kupić dłuto, młotek gumoby i tak stukać starając się wydłubać w miare róny klocek.


@Bunch: jedno, płaskie dłuto, niezbyt szerokie, ale i nie za wąskie. Młotek wystarczy zwykły. I listwa o przekroju kwadratowym, takiej szerokości, by przykryła uszkodzenie wszerz i wgłąb. I dłutujesz koryto dokładnie na wymiar tej listwy, dociętej na potrzebną długość, cała filozofia.
Klocek wklejasz na Vikol, śrubami mocujesz tylko okucie.