Wpis z mikrobloga

Mireczki doradźcie, bo już sam nie wiem:
Nie jestem jakimś wielkim graczem, ale od czasu do czasu chciałbym sobie w coś pograć (tak jak np. teraz w Hogwarts Legacy). Aktualnie mam laptopa z 5600U i zintegrowaną grafiką, więc granie w gry AAA odpada.
I teraz problem:
- kupić sobie jakiegoś gamingowego Legiona? Tyle że jestem zadowolony z mojego obecnego lapka HP Aero (waga poniżej 1kg) nie czuć go w ogóle w plecaku + mogę go trzymać godzinami na brzuchu leżąc na kanapie. Legion to 2,4kg.
- kupić konsole. Ale już kilka razy próbowałem się przemóc do konsol i za każdym razem odrzucało mnie strzelanie itp. (całe życie grałem na #pcmasterrace #30plusclub)

Na pewno będę chciał zagrać w nadchodzące Diablo i trochę boję się grania w hack’n’slash na konsoli.

W ogóle jest tu ktoś kto po 30 roku życia nauczył się grać w strzelanki na konsoli? Jak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#konsole #xbox #playstation #gry #laptopy
  • 21
@Quis: Laptopy są droższe niż puszki. Puszki są droższe niż konsole. Licząc oczywiście tą samą wydajność. Konsole to:
- 2300 zł za Xbox Series X
- 3000 zł za PS5 (bo sprzedawane tylko w bundle)
- 1300 zł za Xboxa Series S (minus, że to częściej 30 fps i brak czytnika, więc tylko dystrybucja cyfrowa)

Musisz pamiętać, że granie na konsoli w multi jest płatne i wymaga abonamentu (rocznie koszt ~300
Na pewno będę chciał zagrać w nadchodzące Diablo i trochę boję się grania w hack’n’slash na konsoli.


W ogóle jest tu ktoś kto po 30 roku życia nauczył się grać w strzelanki na konsoli? Jak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Quis: ja mam cztery dychy i nie wyobrazam sobie grania na pc. wszystko, lacznie ze strzelankami jest przyjemniejsze na padzie bo siedzisz #!$%@? w fotelu a nie przy
Kup xboxa series x, możesz do niego podłączyć myszkę i klawiaturę. Gry na nim chodzą rewelacyjnie i jest cichy.
Granie na laptopie, jest słabe, zwłaszcza że są głośne pod maks obciążeniem chodzą jak radziecka suszarka i szybko się starzeją jak i również często są zrobione ze słabych materiałów. Do tego gry często na premierę nie są dobrze zoptymalizowane na komputery osobiste i wychodzą z tego różne problemy.
Na pewno będę chciał zagrać w nadchodzące Diablo i trochę boję się grania w hack’n’slash na konsoli.


@Quis: 30+ lvl here, były #pcmasterrace. Diablo 3 na xboxie (i padzie) jest dla mnie o wiele lepsze niż PC. tak o, po prostu. feeling z gry jest o wiele lepszy (Na obydwu platformach mam ~800 paragon).
@Quis: niektore gry na konsole obsluguja myszke i klawiature, nie wiem jak strzelanki.
za to masz dobry internet? od biedy mozesz wyprobowac geforce now czy streaming w gamepassie zeby nie kupowac konsoli ani nowego komputera. @nobrain no patrz bo nie mozesz komputera podlaczyc do telewizora ani konsoli do monitora czy odpalic lokalnego streamingu w ramach wlasnej sieci.
@Quis: 34 lvl here, kilkaset tytułów ukończonych (ok. 70 na konsoli). Od 1997 r do 2017 grałem tylko na kompie i nigdy pada w ręku. Z racji wykonywanego zawodu posiadam komputer, który nie nadaje się do grania + za duże ryzyko utraty sprzętu do pracy i zabawy. W styczniu 2017 wybór padł na PS4 slim. Na początku nie umiałem ukończyć nawet Uncharted 4, ale grając i grając doszedłem do wprawy (+
@nobrain: no ale to moja wina? troche jakbys gadal, ze jezdzenie samochodem jest #!$%@? ale nie masz i nie zamierzasz miec prawa jazdy. swoja droga w powodzenia w graniu w strategie czy mmorpgi (poza kilkoma wyjatkami) na padzie, sam podpinam pada do kompa dosyc czesto (dark souls, monster hunter) ale czasami ciezko przebic precyzje myszki
@Quis: całe życie byłem pcmasterrace, ale od roku mam konsolę i kompletnie nie mam ochoty na granie na PC. A laptop gamingowy to już stanowczo odradzam. W Pathofexile na konsoli potrzebowałem kilkunastu godzin wprawy i gra się tak samo wygodnie jak na PC, a na PC miałem z 2k godzin w POE :) Polecam konsolę szczególnie dla 30+
@nobrain: O #!$%@? jakie problemy "nie wyobrażam sobie klikać myszką jak gram w gry" a jak wchodzisz na starą to wyobrażasz sobie robić ruchy posuwisto-zwrotne czy też za trudno i zamawiasz do tego gościa a sam się przyglądasz z kanapy? Chyba już na serio czas się zwijać do grobu dziadku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Quis: powiem tak mam legiona i po 1.5 roku musialem wymieniac chlodzenie bo sie popsulo. Ale z drugoej strony strzelanie na konsoli to jest niesmieszny zart. Jesli masz miejsce i nie podrozujesz duzo, kup normalnego blaszaka i bedzie git.

A gry na konsole zawsze mozesz na emulatorach ograc.
@Quis: mam więcej niż 30 i lubię strzelanki na konsoli, do ps4 dokupiłem pada razera i nawet da się budować w fortnite, generalnie nie jestem gorszy technicznie od graczy pc. Więc: da się, na luzie