Wpis z mikrobloga

Już sam nie wiem czy ja jestem aż tak głupi ale nie mogę ogarnąć PITu i tego QGIS. Brałem udział w webinarze UKE 15.02 na którym puścili film ogólnodostępny na ich YT, jak przyszło do pytań odpowiadali chyba 10 razy na to samo xD A ja w sumie nadal nie wiem kiedy jest węzeł a kiedy punk elastyczności, jak mam to wszystko nanieść w wspaniałym programie który jak sami powiedzieli jest tylko ich sugestią i można używać innych alternatywnych, ale już nie powiedzieli jakie są alternatywy xD Już naprawdę wolałem siedzieć i klepać przez formularz na stronie dane do SIIS. Wprowadzili system inwentaryzacji nie wypuszczając do niego dedykowanego programu albo chociaż strony na której mógłbym sobie klepać to co chcą. No przecież to jest żart. Szablon projektu do QGIS z warstwami PIT wrzucili 15 lutego, a film instruktażowy z tym plikiem był od 31 stycznia XD 15 #!$%@? lutego gdzie termin wymyślili do 28 lutego. A ja ledwo ogarniam poruszanie się w tym programie, robienie tego przez csv to już dla mnie wgl kosmos.
Ktoś ma jakieś rady, instrukcje na chłopski rozum, cokolwiek jak to ogarnąć? Już ciul mogę nawet nocki zarywać byle to gówno odklepać


#isp #siis #pit #siecikomputerowe #uke #zalesie #kiciochpyta
  • 4
Chciałem napisac żebyś zapytał na trzepaku, a potem doczytałem do końca. Typowy wykopek ze mnie. Daje plusa i powodzenia
kiedy jest węzeł


jak masz urządzenie aktywne, np OLT

punk elastyczności,


kiedy masz punkt pasywny, np mufa, skrzynka ze splitterem

@dredziuk cieszę się, że pomogłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

u nas też wesoło, mamy obecnie do netstorka wbite koło 200km fiber, gdzie fizycznie to może 1/4 sieci jest xD Gdzie wcześniej w zasadzie jedyna inwentaryzacja to była w pamięci przełożonego XD
@DaneOsobowe: a mufa która jest tylko łącznikiem kabli? bez splita i możliwości przyłączy abonenckich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie no coś tam już mam naskrobane ale jak mi tego pit nie przyjmie to nie wiem co zrobię XD
@DaneOsobowe: Inwentaryzacja w głowie xD Całe szczęście mam podłego szefa który wszystkich gnębi o opisywanie każdej pierdoły w .dwg. Jaki to dobry człowiek, po latach dwie linijki tekstu potrafią zaoszczędzić dwa dni pracy. Moglibyście chociaż w google earth .kmz rysować, albo od biedy eksportować .jpg z googla i w .dwg kable rysować. Proste a działa.