Wpis z mikrobloga

siemanko podróznicy, mam ochotę pozwiedzać trochę świata w pojedynkę, chciałbym polecieć jako pierwsze do azji na 3 miesiące, jaki budżet trzeba mieć, i czy tajlandie czy filipini bardziej polecacie? Czy jechać z biura czy samemu, przyznam że nigdy nie byłem w Azji angielski znam dość dobrze nie jak lektor ale dogadam się. jakieś rady dla żółtodzioba pozdro!
#podroze #ajza #tajldiana #filipiy #wycieczki #pdk
  • 10
@t1dzej: hehehe, to jakie dodać tagi? kamodża na 3 miesiące a w miarę tam bezpiecznie jest? miałbym jakieś 4 tys na miesiąc z wynajmu plus większa gotówka więc raczej mógłbym zyć sobie na luzie czy za mało? pozdro
@#!$%@?: z budżetem to jest tak że zależnie od tego czego oczekujesz to koszty będą różne. Jednemu wystarczy lepianka z gówna a innemu willa z basenem to będzie za mało. Mieszkałem kilka lat w Azji i na moje potrzeby i małżonki koszty oscylowały w około 2000gbp. Czasem mniej czasem więcej zależnie od kraju. Dużo zależy od tego czy będziesz pracował w trakcie podróży. Jeśli tak to jednak jakieś bardziej ludzkie warunki w
@asdfghjkl: dzięki za odpowiedź, mieszkanie w ludzkich warunkach z kilmą, tyle bez basenów, raczej korzystałbym z morza, basen mam u siebie przed domem w lato :D.
Mam ok 4 tys pasywnego dochodu z wynajmu i za to chciałbym zyć w azji, oczywiście mam jakieś oszczędności w razie W, ale wolałbym ich nie ruszać, ciekawi mnie czy bym mógł sobie na luzie za to żyć np w Tajlandii, na filipiny nie chce
@#!$%@?: mnie by było mało te 4k. Myślę że najmniej 400usd musisz liczyć na samo zamieszkanie o ile chcesz mieszkać sam a nie w domu z obcymi ludźmi pokój wynajmować. Przy pobytach miesięcznych często dodatkowo płaci się za zużycie prądu. Do tego wynajem skutera etc. Jeść coś trzeba. Pewnie jakieś atrakcje. Dasz radę za tyle się tam utrzymać ale czy będzie to mieszkanie w fajnym miejscu przy pięknej plaży i bez zaciskania
@#!$%@?: zobacz sobie na YT ludzi mieszkających w miejscu w którym chciałbyś mieszkać w standardzie który cię zadowala i podpytaj o koszty życia. Żeby nie było rozczarowania potem
@asdfghjkl: dzięki za informacje, czytam/oglądam, zobacze czy to dla mnie, wyjadę na 3 miesiące na początek. Później zobaczę, też żyć biednie tym bardziej z obcymi ludźmi pod jednym dachem nie zamierzam. Jedzenie plaża i klima w mieszkaniu plus bezpieczne miejsce. Tyle bez alko i papierosów. Mogę wiedzieć dlaczego już nie mieszkacie w Azji?
@#!$%@?: pandemia złapała nas w Wietnamie. Mieszkaliśmy tam 1.5 roku i dnia pewnego rząd Wietnamu ogłosił że nie będzie już przedłużał wiz tym których pandemia złapała w ich kraju. Wszystkie granice w okolicznych krajach były zamknięte więc musieliśmy polecieć do Turcji. Z Turcji polecieliśmy na Kretę i tak mieszkamy na Krecie od półtorej roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)