Wpis z mikrobloga

Uhu, ale szurski wykop

Ola boga, chcą nas sterować energią! Dlatego chcą by wszystko było na prąd!

Ja pier@%@#%, taki obraz wasz #szury

Babka mówi o zabezpieczeniu przed niewydolnością systemów energetycznych - które. Uwaga. Jest już w Polsce od paru lat xD

Jak działa ten system w PL: Masz firmę która zużywa dużo prądu. Ale możesz wyłączać ten prąd na 1h. Za wyłączenie prądu dostajesz kasę - i firmy same decydują czy być w tym systemie czy też nie.

Obliczają czy zatrzymanie np. linii produkcyjnej na 1h jest dla nich opłacalne w stosunku do tego co dostaną od "elektrowni" (a tak naprawdę od pośrednika)

To już funkcjonuje w polsce xD

A babka co mówi? Mówi o stworzeniu sieci high availability i low availability - że niektóre urządzenia będą mieć cały czas energię, a niektóre - energia będzie wyłączana w sytuacji piku.

To jest zmiana która nastąpi, bo taryfy G12 i G13 nie mają już sensu.

Dlaczego? A bo tania energia w nocy kiedy solary nie działają? No nie. Droga energia w szczycie popołudniowym, kiedy solary działają na 100%? Bez sensu, i co mamy zrobić z nadmiarem energii? Pozwolić jej ulecieć?

Zmiany nastąpią, bo mamy technologię i mamy nową sytuację. Zamiast taryf wcześniej wspomnianych, będzie taryfa HA/LA , gdzie pod low availability będą np. podłączone ogrzewanie elektryczne. Energia ta będzie tańsza niż w HA. Bo co się stanie gdy na 30m lub nawet 1h odetną ci ogrzewanie? No nic. Jak pomnożysz to przez setki-tysięcy mieszkań to wychodzi tysiące MWH, wystarczająco by dać czas na uruchomienie innych generatorów prądu.

#prad #elektryka #elektrycznosc
K.....a - Uhu, ale szurski wykop

Ola boga, chcą nas sterować energią! Dlatego chcą b...
  • 3
Przyszłością będzie zmienny cennik zakupu i sprzedaży energii z cennikiem co 15 minut. Rynek będzie regulował ceny energii, inaczej ten system pierdyknie, jeśli nadal będzie szedł w tym kierunku.
@kilo-bravo: nawet nie 15 min, a bardziej cena zmienna w czasie rzeczywistym. I np. ogrzewanie na zasadzie "jeżeli cena jest mniejsza niż X to grzej do 23 stopni, ale nie dopuszczaj do spadku temperatury wewnątrz poniżej 18 stopni".