Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki!

Z racji tego że ceny burgerków osiągają jakieś chore poziomy postanowiłem zrobić coś samemu, a mój wybór padł na Zingera z KFC. W sieciówce można go dostać za 21,99zł, czyli trochę dużo jak za kanapkę o gramaturze 175 g xD
Połączyłem więc w całość przepis na świetną bułkę do burgerów, prosty sos majonezowy jak w oryginale i mięso w kapitalnej panierce, no i wyszło mi to:

- bułka ok. 200g
- mięso w panierce 250g
- sos majonezowy + 3 liście sałaty

Łącznie będzie coś koło 450-500g dużej buły z kawałem mięcha- prawie 3 razy większe od oryginału. Cenowo- ok 24zł za 2 burgery + ok 2h roboty... No ale było warto ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zapraszam do oglądania ( ͡° ͜ʖ ͡°) i subowania #mickiewiczgotuje

PS: masz jakieś uwagi? Pisz śmiało! Dopiero raczkuję :)

Napisy już się dodają :)


#gotowanie #gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #jedzenie #jedzzwykopem #burger #kfc #youtube #tworczoscwlasna #chwalesie
wylaczenaamen - Witajcie Mireczki!

Z racji tego że ceny burgerków osiągają jakieś ch...
  • 50
@wylacze_na_amen: o shit #!$%@? ile oleju XD napisalem wyzej komentarz na zarty przed wlaczeniem filmiku xD Do usmazenia tego wystarczyloby ci max 50ml co i tak jest na wyrost.

Przepis spoko i ogolnie fajnie, ze sie dzielisz, ale jak regularnie smazysz to wez to pod uwage, bo mega niezdrowo
(pół kg kurczaka- 9zł, mąka ok 4zł, przyprawy 2zł, olej 5zł, mleko 1zł, jajko 1zł sałata 1zł (użyłem tylko 6 liści/cała 5zł) + majonez 2 łyżki 50gr (xD) + łyżeczka soku z cytryny i 1/7 kostki drożdzy )


@wylacze_na_amen: edit: już widzę że za 2 burgery wyszło 24 no i tak tak średnio, bo tracisz 2h życia na gotowanie + zakupy, a po jedzeniu czeka cie mycie całej kuchni

a przy
@jalop: Napisałbym że wyszło zajebiste, ale nie chce przeklinać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Napisy własnie kończę :) Fajny pomysł z tymi "etapami", chyba dodam coś takiego na pasku odtwarzania- widziałem już u innych jutuberów ale nie wiem gdzie to się robi