Wpis z mikrobloga

TL;DR: Będę jechał z Wrocławia do Zielonej Góry złożyć wniosek o paszport.
W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim jest jakaś sraka od dłuższego czasu w serwisie z internetową rejestracją wizyt. O 19 rzucają numerki, w minutę się rozchodzą, w dwie minuty strona przestaje się odświeżać, w trzy minuty "service is temporarily unavailable"... xD Rezerwacje w Jeleniej, Legnicy i Wałbrzychu są robione przez tę samą stronę, w terenowych punktach paszportowych jest albo rejestracja internetowa (Dzierżoniów), gdzie numerki chyba rozchodzą się po ciotkach i szwagrach albo jest rezerwacja telefoniczna gdzie Pani Halina musi dopić kawę zanim odbierze, a że gorącą ma no to długo nie odbiera ¯_(ツ)_/¯ Więc myślę sobie - pojadę sobie na wycieczkę - wybór padł na Zieloną Górę. Tam to chyba inna cywilizacja chociaż fakt, że bliskich terminów nie było, ale spokojnie na 21.03 się zapisałem jak król. No i teraz jest pytanie - co można w Zielonej zobaczyć oprócz stadionu Falubazu? xD Bo jak już pojadę to może się przejdę tu i tam.
#wroclaw #zielonagora #paszport #gorzkiezale
  • 7
@Borysko_88: Nie wiem jak z tymi numerkami robisz, ale w ostanim czasie dwa paszporty miałem ogarniane (1 dla mnie, 2 różowa) i numerki na termin we Wrocławiu oboje 2 dnia czekania złapaliśmy.

Znajomi to samo. Może ferie teraz to się niektórzy obudzili, że z dziećmi paszport muszą zrobić, ale żeby to rezerwowanie numerku było taką tragedią to nie miałem.

Z odbiorem to już w ogóle z terminami cyrku nie było.
@Ogau: A wchodziłeś czy tak tylko mówisz? Bo w Dzierżoniowie też niby tylko internetowo. W Trzebnicy telefonicznie, ale tam Pani Halina kawę pije. Wałbrzych to już w ogóle bo rezerwacje przez ten sam system co do wrocławskiego DUW.

@Darth_Gohan: Z odbiorem to akurat nigdy problemów nie było, ale od kilku dni jest sraka taka sama. Albo ja jakiś lewy jestem i nie umiem robić rifresz rifresz rifresz w odpowiednim tempie
w Dzierżoniowie też niby tylko internetowo


@Borysko_88: po wpisaniu w google Dzierżoniów paszport pierwsze co się wyświetla to info, że internetowo od 1 marca, więc spokojnie mogłeś jechać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
rejestracja internetowa (Dzierżoniów), gdzie numerki chyba rozchodzą się po ciotkach


@Borysko_88: mi się udało załapać w styczniu, ale nawet tego nie musiałbyś robić. Przyjechałbyś tam na 10 czy 11 i spokojnie załatwiłbyś wniosek.