Wpis z mikrobloga

@ak44: przedłużyli chyba terminy konsultacji i opiniowania, miał być tydzień, a przedłużyli do 3 tygodni? Wiec chyba jeszcze ten termin nie minął, ale powinien minąć jakoś na dniach (może do końca tego tyg?), jeżeli dobrze zapamiętałem ten timeline :D
@majkel88: dopiero startuje z tematem. Powiedz mi, ma to wyglądać tak: biorę normalny kredyt z dodatkowym zabezpieczeniem oprocentowania przez państwo. Dobrze rozumiem?
łapie się w takim razie. Chociaż jak znam nasze państwo to mogę pomarzyć jedynie o tej doplacie


@ak44: no nie wiem, tym razem może być inaczej, bo
raz: to tylko sypanie kasą za pośrednictwem banków
dwa: jest rok wyborczy i coś musi się udać, żeby było czymś się pochwalić
trzy: insiderzy będący bliżej tematu jak Tomek Narkun twierdzą, że jest duża determinacja żeby to przepchnąć

Zasada: państwo dopłaca róznicę pomiędzy 2%
@ak44: @pastaowujkufoliarzu radzę dokładnie przeczytać projekt ustawy. Dopłata nie będzie nielimitowana. Jak dobrze pamiętam jeśli stopy przekroczyłyby 9% to powyżej tego dopłat już nie będzie. Dopłata będzie wyliczana na podstawie średniej ważonej kredytów o stałej stopie. Więc jeśli ktoś weźmie kredyt, np. z wyższą marżą to nie dostanie wyższej dopłaty niż osoba z niższą marżą