Wpis z mikrobloga

mógłby mi ktoś poradzić? Potrzebuje czytnika do czytania książek w pdfie, nie wiem czy kupic sobie tablet czy e ink. Obecnie mam Kindle i korzystam z vocabulary buildera. Są to anglojęzyczne książki, więc używam translatora przy niektórych słowach. Ale Kindle się niestety słabo nadaje do czytania tego formatu. Czy na pocketbooku jest taki translator który można użyć na słówku tąpnięciem w ekran? Czy może kupić tablet? Co będzie najlepsze?
#kindle #czytajzwykopem #czytnik #eink #pocketbook #pracbaza #studbaza #pcmasterrace
  • 4
@oceanzpokoju: PocketBooki też mają tłumaczenie tak jak Kindle. Ale słownik dostarczany z czytnikeim nie jest lepszy niż np. Bumato dla Kindle. W sieci krążył kiedyś bardzo dobry słownik tzw. kościuszkowski. PocketBook może być trochę wolniejszy od Kindle, ale za to ma więcej opcji dopasowania wyglądu do ekranu (obcinanie marginesów np. osobno można ustawić dla stron parzystych i osobno dla nieparzystych aby jak najwięcej było widać na ekranie tesktu zamiast marginesów). Jeśli
@oceanzpokoju ja po chyba 10 latach na kindle, przesiadłem się na tablet i jestem bardzo zadowolony. Głównie czytałem na androidzie komiksy, a potem się okazało że i książki czyta się super i uznałem że czytnik jest mi niepotrzebny i się go pozbyłem.
Kup coś z jakimś w miarę przyzwoitym ekranem, pozwalającym zejść nisko z minimalnym podświetleniem i będzie dobrze.
@ryhu @Cyfranek

Panowie a może zainwestuje po prostu Huawei mediapad paper lub te nowe Xiaomi e ink tablet (w każdym bądź razie tablet z e ink)
Tylko czy w adobie lub innym pdf reader jest taki translator z "tapnięcia" i odrazu pokazuje tłumaczenie? Dobrze by było też jakby je zapisywał na wzór vocabulary buildera, jest coś takiego na android?