Wpis z mikrobloga

Cześć,
Zawadziłem na parkingu o słupek, w efekcie tak jak na zdjęciu - rysa na progu na długości 30cm + niewielkie wgięcie. Samochód jest nowy, mam AC w wariancie serwisowym. Dzwonił pan z ubezpieczalni i pyta się mnie, czy w grę wchodzi ugoda zamiast naprawy, czyli że dostaję kasę na konto i 'radź sobie sam'.
Mam dylemat co robić, bo uszkodzenie jest niewielkie, a jak oglądałem na tym filmiku to jak wygląda wymiana progu w ASO, to trochę nie podoba mi się, że miałbym mieć karoserię spawaną z kilku części, nie wiem jak to wpływa na sztywność samochodu i czy ogólnie ma sens. Dlatego zastanawiam się nad wyciąganiem i lakierowaniem tego w warsztacie. Po wstępnej wycenie u lakiernika jest szansa, że zostałoby mi kilka stówek w kieszeni po wypłacie odszkodowania. Celowo nie podaję kwot, bo jestem ciekaw jakie według mireczków są godne warunki zaproponowane przez ubezpieczyciela i warsztat. Skoda Kamiq

#skoda #motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika #mechanikapojazdowa #lakiernictwo #blacharstwo #ubezpieczenia #ac
krzysio_misio - Cześć,
Zawadziłem na parkingu o słupek, w efekcie tak jak na zdjęciu ...

źródło: kuku ;(

Pobierz

Która opcja lepsza

  • Wyciąganie + lakierowanie 48.6% (36)
  • Wymiana progu na nowy w ASO 51.4% (38)

Oddanych głosów: 74

  • 8
@krzysio_misio: z progu trudno się wyciąga wgniotki tak żeby nie było tego później widać ale nie jest to niemożliwe, a na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż wycinanie i spawanie bo zostawiasz oryginalny element który ci nie będzie gnił, poza tym na srebrnym łatwiej będzie ukryć że coś było robione