Wpis z mikrobloga

Mireczki, mój zleceniodawca oferuję mi UOP w niemczech, obecnie mam z nim kontrakt z UK, jednak aby dostać umowę o pracę z tego co czytam czeka mnie dużo formalności, meldunek, wizyta w urzędzie w DE itp. czy są jakieś firmy które ogarniaja te formalności? ew. gdzie mogę szukać czegoś do wynajęcia w języku angielskim? kontrakt będzie i tak zdalny więc to mieszkanie może być teoretyczne...

#pracait #emigracja #niemcy
  • 5
@elperson a jak ogarnąłeś meldunek? pytałem już moje księgowe - nie są w stanie pomóc, jak możesz to podrzuć proszę namiary na swoje biuro rachunkowe, rozumiem że ogarneli wszystko od A do Z? Dzięki
@motomeru: tylko że ja ogarniałem to w UK, nie w niemczech. Mieszkałem w PL, a musiałem wyrobić NIN i założyć LTD. Meldunku oczywiście nie było, wystawili mi lipną umowę najmu. Poszukałbym w googlu biur oferujących "zakładanie firmy w niemczech", odnoszę wrażenie że takie firmy moralność stawiają na drugim miejscu
@motomeru jak opłacisz z góry mieszkanie np na pół roku to wynajmujący może Ciebie zameldować. Jeśli chodzi o komunikacje to więcej Niemców rozmawia po angielsku jak polaków potrafi pisać poprawnie w ojczystym języku. Jak trafisz niemca, który się naciął na polakach to zapomnij a takich jest wielu.