Wpis z mikrobloga

Poleca ktoś jakiegoś dobrego gastrologa w Krakowie? I czy ktoś kto borykał się z problemami żołądkowymi jest mi w stanie powiedzieć czy w pierwszej kolejności warto zrobić sobie badania endoskopowe, a potem skonsultować je z gastrologiem? Bo tak na prawdę 1 wizyta będzie trochę bezsensowna jeżeli nie dostarczymy żadnych dokumentacji medycznych, czy się mylę? #krakow #zdrowie
  • 16
@breslau98: lepiej zrobić badania. Ja myślałam, że wyjdzie tylko zapalenie żołądka a wyszło, z gastroskopii, że mam helikobaktera (z badań z krwii nie wyszlo). Więc od razu była inna rozmowa z lekarzem. To już kilka lat temu, byłam w Bonifratów na Trynitarskiej.
@breslau98 na szewskiej jest gastroskopia spoko, gość po badaniu od razu dał mi receptę i rozpiskę jak leczyć. Robią też przez nos i trochę lepiej się to znosi
@Wojtas_elo: Luźne stolce, resztki pokarmu w kale, uczucie jakby mi coś stało w przełyku, może to refluks, nie wiem, nasila się w sytuacjach stresowych i znika po zjedzeniu czegoś, ssanie w żołądku, śmierdzące (takie serio śmierdzące) gazy. A no i może pojawienie się kamienia nazębnego z dupy, gdzie wcześniej w ogóle nie miałem z tym problemu, więc może to tez ma jakieś powiązania z układem trawiennym (kamień dostrzegłem wcześniej niż problemy
@breslau98: a jak odżywianie? U mnie przyczyną luźnych stolców okazało się... jedzenie pełnoziarnistych produktów, dużej ilości błonnika i widocznie mniejszej niż potrzebuję ilości węglowodanów. Serio, dzisiaj nawet wpis z pytaniem o to zrobiłem xD a resztki pokarmu się zdarzają, nie ma co schizować. Co do bąków to niektóre produkty mogą tak działać na CIebie - wiem po sobie, ostatnio zrobiłem na sobie eksperymenty :)
@breslau98: Osobiście polecam doktora Georges Kamtoh z Hepatic Medical. Zleca dużo płatnych badań i leczenie jest kosztowne, ale według mnie warto. Zleca najpierw testy wodorowo-oddechowe i dużo badań krwi (mówił że badania endoskopowe w młodym wieku nie są koniecznie). Terminy zazwyczaj są na 3 tygodnie do przodu zajęte, ale często rano ktoś zwalnia termin na następny dzień i da się tak zapisać (na znanylekarz).
@Wojtas_elo: No właśnie tak jakoś od ponad 2 lat sam sobie gotuje i dieta jest "zdrowa", przez pierwszy rok czułem się jak młody bóg, ale potem się wszystko zaczęło psuć, mimo że miałem już wyrobione nawyki żywieniowe. Zero rzeczy smażonych na głębokim tłuszczu, słodyczy też prawie w ogóle, w makro jak bym Ci miał podać to różnie, zazwyczaj 70-90g tłuszczy, 300g węgli i z 140-160 g białka (jak jadłem więcej to
@breslau98: polecam iść najpierw do lekarza, zleci Ci takie badania które są potrzebne. Sam wywiad i badania z krwi może wiele dać, a robienie kolano-gastroskopii bez potrzeby to słaby pomysł, bo oba badania są lekko mówiąc nieprzyjemne.
@dzana: Byłem u lekarza rodzinnego, dal mi skierowania na oba te badania, więc no. Miałem robione badania krwi, usg brzucha, byłem u laryngologa (wyszło zapalenie ucha), wymaz z gardła, pasożyty w kale, krew utajniona, mocz i nic. Na usg brzucha nic nie wyszlo, a byłem u urologa na zwykłej kontroli i robiąc usg powiedział, ze mam problem z jelitami xD Dlatego też mam trochę obawy właśnie, bo lekarz to tylko człowiek,
@breslau98: to już jak uważasz, ale na gastro i kolano poszedłbym dopiero jak gastrolog wyraźnie powie że jest taka potrzeba, jeżeli Cie to uspokoi i będziesz spał spokojniej to może warto się przemęczyć, albo wykosztować na badania pod narkozą. Są miejsca gdzie robią dwa naraz pod jedną narkozą.
@breslau98: zdecydowanie gastro przeznosowe (nawet jak nie przez nos to tym cienkim endoskopem przez gardło jest lepiej niż grubym). Przed kolono zrób badania kalprotektyny w kupie bo może nie będziesz potrzebowal tego badani :) uczucie ciała obcego w gardle to typowy objaw refluksu (been there). Jak pisala mirabelka wyżej, gastroskopia sprawdzi czy nie masz h.pylori więc polecam. Gastro to koszt koło 500 zł. Ja jeszcze na kolono nie byłam (bo jeszcze
@would_an_idiot_do_that: Super, dzięki za odpowiedź! To w takim razie w pierwszej kolejności zrobię gastro, bo i tak mam większe możliwości jeżeli chodzi o czas, bo mogę zrobić u siebie w mieście od ręki (nie mieszkam w Krakowie, ale jak już mam iść do specjalisty, to wolę do kogoś sprawdzonego, a na miejscu to praktycznie nie możliwe). Dzięki wszystkim za odpowiedzi, fajnie że ktoś się jeszcze na tym wypoku udziela