Wpis z mikrobloga

Cześć, tak mnie dziś naszło sentymentalnie i tworzę sobie listę gier w które trzeba choć raz zagrać (ale tylko na konsoli zielonych, czyli #xbox #xbox360 #xboxone #xboxseriesx #xboxseries #xboxseriess )
Jak narazie to:
1. Gears of War 2 - klimat brudnej wojny, gdzie nie ma zwycięzców. Świetny coop,
2. Call of Duty MW I MW 2 - za fabułę dobrego filmu akcji i poczucie bycia w środku wydarzeń,
3. Wiedźmin 3 - super słowiańskie RPG z dużą mapą i ciekawymi zadaniami,
4. Half-Life 2 - nietypowa przygoda typowego człowieka. Fizyka gry i sposób narracji. Jedna z ciekawszych, bezpretensjonalnych fabuł,
5. Skyrim - wciąga i fascynuje,
6. Plague Tale: Requiem - za piękną opowieść o życiu,
7. Minecraft - twórczość nie zna granic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
8. Dead Space 2 - film grozy na sterydach,
9. Mass Effect 2 - space opera, którą stała się arowym odpowiednikiem na sci-fi blockbustery,
10. Batman Arkham Knight - można poczuć się jak superbohater :)
11. Dishonored - za radość z grania we własnym stylu,
12. Assasin's Creed 2 - przedstawienie fabularyzowanych wydarzeń z historii w przystępny i nowoczesny sposób.

Zachęcam do postowania swoich typów w komentarzach.
  • 7
1. Gears of War 2 - klimat brudnej wojny, gdzie nie ma zwycięzców. Świetny coop,


@MPTW:
jedynke i 3 też dodaj do listy, to jest cała trylogia i tak powinna być ogrywana

do listy bym dodał jeszcze quantum break
@MPTW: Seria Forza jak ktoś lubi wyścigi. Z Motorsportów uważam za najlepszą 4 i to nie ze wspomnień - ogrywam ostatnio ponownie i gra mi się nawet jeszcze lepiej jak ją zapamiętałem. Z Horizon ciężko mi wybrać faworyta.
@MPTW:

* Trylogia Dark Souls (wiadomo),
* Bayonetta (najlepsze slasher),
* Deus Ex: Human Revolution (klimat i świetna skradanka),
* It Takes Two (najlepszy co-op)
* Resident Evil 2 (2019) (horrorowa metroidvania),
* What Remains of Edith Finch (najlepszy symulator chodzenia),
* Life is Strange (najlepsza gra w odcinkach).