Wpis z mikrobloga

Mam trochę wolnego czasu w pracy i myślałem żeby poświęcić 3/4 godziny w pracy na freelancing. Pracowałem kiedyś na uTest i bardzo denerwował mnie wyścig szczurów tj. kto pierwszy znajdzie błąd i pierwszy go zgłosi. Testy regresji były w miarę ok...
Myślałem żeby spróbować na portalach typu upWork / Fiverr i celować bardziej w techniczne rzeczy typu automatyzacja, performance, API.
Czy ktoś działał/ działa na tych portalach jako QA I może coś więcej na ten temat powiedzieć?
#testowanieoprogramowania #programista15k #programista30k #freelance #freelancer #utest #upwork #fiverr
  • 13
@Kermii: ciężko powiedzieć - w zasadzie zakręciłem się wyłącznie dookoła utesta i nie robie juz gdzie indziej :) Faktem jest, że to największa platforma, co ma swoje plusy i minusy - z plusow to, ze projektow w brud, z minusów - że ludzi też masa (ale np nadal mniej niż na bugfinders gdzie 5 minut po starcie projektu juz bywalo po 100 bugow XDD)

Ja bym na Twoim miejscu porejestrował się
@Kermii: upwork i fiverr nie polcam, tam z kolei masa ludzi z indii którzy robią za 5$ za kilka godzin z masą dobrych opinii (mimo, że testują po łebkach). Tam był sens wchodzić w 2016/2017 i wyrabiać sobie marke, teraz może być ciężko. Chyba, że nie robi Ci ew. zmarnowanie czasu :)
@Rabusek: Mnie nie zwolnili i nie wiem jakby mogli mnie zwolnić. Toptal to pośrednik tylko, taka jakby kontraktornia, tak naprawdę szukają Ci klientów, dla których pracujesz. Oczywiście maja tez własne projekty, do których cały czas szukają. Tak samo jak patrzę ile jest ofert to wydaje się więcej niż kiedyś.