Wpis z mikrobloga

Krótka prywatna rozkmina przed dzisiejszym meczem pucharowych przegrywów:
- Moje najgorsze koszmary się po raz kolejny potwierdziły, Tomek Fornal nie potrafi grać trudnych meczów. Szczególnie, kiedy za bardzo nie idzie.
- Z drugiej siatki Bednorz dał radę. Do tej pory byłem dość sceptyczny, uważałem że za wiele w Polsce, poza dwoma setami z Trentino, nie pokazał. No ale tydzień temu zrobił robotę.
- I tutaj przechodzimy to najważniejszego pytania - kto na przyjęcie do kadry? Przede wszystkim, nie uważam że mamy taki urodzaj obfitości, o którym wszyscy mówią. Owszem, mamy wielu równych zawodników, na przykład Kwolo czy Szalupa. Ale czy tacy jak oni zrobią robotę w najważniejszym meczu sezonu? Obawiam się, że nie. Dlatego moja propozycja to Śliwka, Semen, Bednorz i Wilfredo. Dokładnie w takiej kolejności.

#siatkowka
  • 7
Owszem, mamy wielu równych zawodników, na przykład Kwolo czy Szalupa.


@groman43: Nie przepadam za Szalupą ale jakbym miał obecnie postawić 2 najlepszych przyjmujących w +L to Szalupa i Śliwka. Aktualny wynik Projektu to w rewelacyjna gra Artura (oczywiście Firlej tez ładnie sypie). Nie mam pojęcia jak kadrę ułoży Nikola. Pomijanie Szalupy w mojej ocenie to błąd.
@Ice_Glaze: @GonzoPicasso To będzie wielkie uproszczenie z mojej strony, ale jak idzie to każdy głupi potrafi dobrze grać. Problemy zaczynają się, kiedy nie idzie. A ja nie mam zielonego pojęcia co zrobi Szalupa, kiedy nie będzie szło.

Wygrywać mecze o prawdziwą stawkę trzeba umieć. Fornal może robić as za asem z Iranem podczas meczu VNL w Gdańsku, kiedy już mieliśmy zapewniony awans do final six. Ale chciałbym, żeby zrobił asa przy
Śliwka, Semen, Bednorz i Wilfredo


@groman43: dla mnie jeśli nikt nie zrobi w tym roku czegoś spektakularnego, czyli nie wiem - sam wygra jakieś ważne spotkanie VNL czy ME z ławki to na IO poleci - Śliwka, Leon, Semeniuk i Fornal. Tomek dlatego, że jest przez Grbicia najlepiej sprawdzony jako zmiennik, joker, punktowa zmiana 1:1. To jest coś czego nie miał Heynen, który wychowywał sobie zadaniowców, ale nie zmiany 1:1 jak
@vasos: Piszę to z ciężkim sercem, ale po ostatnim Pucharze Polski powoli przejstaje widzieć miejsce dla Fornala w kadrze. Naprawdę nie potrafię sobie przypomnieć ważnego meczu, takiego o być albo nie być, który został wyciągnięty przez Fornala. Może mecz z Kazaniem, ale to już było kilka lat temu.
@groman43: trzeba czekać na LM. Jastrzębski ma autostradę do finału i oczekuje, że nie Clevenot, nie Gladyr, nie Boyer, a właśnie Tomek poprowadzi Jastrzębie do zwycięstwa, bo on ma kolosalne możliwości i moim zdaniem świetny mental, taki który jest nam potrzebny.
Piszę to z ciężkim sercem, ale po ostatnim Pucharze Polski powoli przejstaje widzieć miejsce dla Fornala w kadrze.


@groman43: gra w klubie nie ma żadnego przełożenia na kadrę. Semeniuk top topów w Zaksie, MVP finałów Plusligi i LM a najważniejsze mecze na kadrze kończył w kwadracie, wcześniej grając ch.u.jn.ię mniej więcej taką, jak w ostatnią sobotę czy wcześniej w finale KMŚ czy podczas kilku spotkań Serie A. Śliwka gówno grał nawet