Wpis z mikrobloga

Zamówiłem kurierem TV do mieszkania. Waga całej paczki to wg firmy kurierskiej "Zadbano" (1 raz słyszę) 24,6 kg. Widzę, że za WNIESIENIE paczki i dostarczenie pod drzwi chcą dopłaty 33 zł XD. Tak samo za ustalenie przedziału godziny odbioru trzeba płacić dodatkowo XDD inaczej to mam czekać od 8 do 20 i nie wychodzić z domu. Czy kurier nie musi przypadkiem dostarczyć pod wskazany adres, a nie pod blok, jeżeli paczka waży poniżej 30kg?
Z kim wy współpracujecie? @x-kom ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kurierzy #xkom #kurier #zakupyonline #pytanie #prawo
  • 27
@Derasot założyłeś że przyjedzie kurier mężczyzna. A jak przyjedzie kobieta która ma niższe normy dźwigania? Poza tym raz korzystałem z zadbano (obsługują Electroluxa) i nie miałem problemów z ustaleniem godziny z kurierem przez tel. Uwierz, że soba która przywiezie ci towar, który nie jest ciężki ale duży gabarytowo, wniesie ci go do mieszkania jeśli zaproponujesz pomoc. Korona ci z głowy nie spadnie.
@qfeel: no pomóc to pomogę, czemu zakładasz że tego nie zrobię? Mówię tylko, ze sam tego nie będę robił i nie doplace.
Zakładam, że skoro przesyłka jest za ciężka dla kobiety, to obsłuży to mężczyzna, bo to jest logiczne i zakładam że logistyka firmy jest ok
@Derasot: Gorszej firmy niż zadbano nie znam. Dawniej DTS zmienili nazwę jakiś czas temu. Paczki uszkodzone. Robią w konia z dostawą. Ma być dostarczona przykładowo w poniedziałek od 7 do 21 i informują o 20, że jednak się nie uda dostarczyć. Tak potrafią kilka dni przekładać a człowiek specjalnie urlop bierze jak mają dostarczyć przykładowo łóżko.
@Derasot no niestety, branie wolnego, żeby odebrać paczkę to standard, branża kurierska to rak.

Już nie mówiąc o tym, że jeszcze ci #!$%@? tego dnia nie przyjedzie tylko np. za dwa kolejne i znowu bierz wolne xD imho jeśli kurier/firma nie jest w stanie ogarnąć czy będzie u danego klienta o 8 rano czy wieczorem, to jest to problem z firmą transportową, a nie z klientem, ale co zrobisz.
@x-kom: napisałem. Czy tak wygląda standardowa dostawa TV z tej firmy? Może dobrze byłoby uruchomić opcję odbioru osobistego w waszych sklepach? Bo tak nie musiałbym marnować całego dnia i czekać od 8 do 20 na kuriera... Choć chyba inne firmy działają lepiej i nie zachęcają do dodatkowej zapłaty za dostawę.