Wpis z mikrobloga

Czy wraz z postępującym zmniejszaniem pojemności silników spalinowych (downsizing), producenci samochodów zmniejszają też ilość miejsca dla kierowcy? Jestem wysokim człowiekiem, mam 2 metry wzrostu, duży ze mnie człowiek (potrafiłem ważyć 150kg), od jakiegoś czasu rozglądam się za nowym samochodem. Obejrzałem kilka samochodów i do żadnego się nie zmieściłem - jako kierowca przy komfortowej dla mnie pozycji. Nie leżę na fotelu, staram się siedzieć w aucie tak jak siada się do jazdy po torze. Jechałem BMW 7 z 2016, głową dotykałem sufitu, kolana dotykały kierownicy. Jechałem KIA Stinger to samo. Jechałem VOLVO S60, S90 (2019) i to samo. Reszty modeli nawet nie wymieniam. Z pozoru są to duże samochody, segmenty D/D+ (poza S60) i wydają się największymi sedanami na rynku. Problem pewnie leży też w mojej budowie ciała, bo mam długie nogi i kolanami dotykam kierownicy najbardziej podniesionej do góry.

Nie wiem już tak naprawdę co mam sprawdzać, bo ogólnie mało które auto mi się podoba wizualnie, do tego silnikowo(patrzę tylko na benzyny, jeżdżę tylko po mieście) :(. Chcę coś wygodnego, dlatego na segment C i niższy nie patrzę (bo już takie posiadam). Nie będę przecież X5 albo GLC kupował po to, żeby jechać do biedronki trzy kilometry.
Ma ktoś podobny problem ze znalezieniem relatywnie świeżego rocznikowo samochodu? Stare auta miały więcej miejsca, to fakt, ale chciałbym coś świeżego.

#motoryzacja #samochody #problemypierwszegoswiata
  • 8
@inlovewithssri: Mam starego cadillaca srx i chociaż stać mnie to za cholerę nie mogę się odnaleźć w innych autach. Zdaję sobie sprawę, że za chwilę nastąpi moment w którym będę musiał szukać czegoś nowego i wiem również, że będę miał ten sam problem co Ty :)
@inlovewithssri ale wiesz że większość czasu spędzasz w aucie? więc kup to w czym się mieścisz i jest wygodne a nie to co z zewnątrz ci się podoba. wygląda zewnętrzny nie ma znaczenia
@inlovewithssri: Szukasz złego rodzaju auta. W tego typu sedanach/kombi dach jest nisko, a przez to, że siedzisz bardzo nisko masz podgięte kolana ponad linię bioder i przez to uderzasz kolanami o kierownicę.

Musisz szukać auta w którym siedzi się niestety trochę jak na stołku, czyli wszelkiej maści suvy/vany.