Wpis z mikrobloga

Drugi wpis z serii #justukrainianthings (ciekawe kiedy tag zadziała)

Tym razem drugie zdjęcie-symbol pierwszego dnia inwazji, czyli bitwa o Hostomel. Konkretniej to rosyjskie śmigłowce z desantem lecące na lotnisku w Hostomelu, który jest kilka kilometrów od Kijowa.

Celem Rosjan było szybkie zajęcie lotniska, by przerzucić więcej żołnierzy i cięzkiego sprzętu, a następnie wkroczyć do miasta i obalić Zełeńskiego. Na początku na lotnisko poleciało od 20 do 34 Mi-8 w obstawie Ka-52, ale kilka helikopterów zostało zestrzelonych przez Ukraińców. Mimo tego, Rosjanie wyparli ok. 300 osobowy garnizon Ukraińców z lotniska i rozpoczęli przygotowania go do desantu 18 Il-76 lecącymi z Rosji.

Jednakże Ukraińcy szybko zdali sobie sprawę z tego, co się dzieje i zorganizowali kontratak. Początkowo Rosjanie walczyli z ukraińskim specnazem oraz uzbrojonymi cywilami. Na szczęście na czas przybyła 4. brygada szybkiego reagowania Gwardii Narodowej, która otrzymała wsparcie lotnictwa, później dołączyły do nich oddziały Gruzińskiego Legionu i razem wyparły Rosjan z lotniska.

W ostatecznym rozrachunku RUS zajęli lotnisko, ale nie mogli już zaskoczyć Ukraińców, a droga startowa była uszkodzona i nie nadawała się do przyjmowania samolotów. Prawdopodobnie obrońcy Hostomela uratowali Ukrainę przed szybkim upadkiem.


#wojnawukrainie #wojna #rosja #ukraina


(na grafice jest zły napis, ale już wpisane do excela)
Kulturozofia_pl - Drugi wpis z serii #justukrainianthings (ciekawe kiedy tag zadziała...

źródło: 2

Pobierz
  • 14
Początkowo Rosjanie walczyli z ukraińskim specnazem oraz uzbrojonymi cywilami. Na szczęście na czas przybyła 4. brygada szybkiego reagowania Gwardii Narodowej, która otrzymała wsparcie lotnictwa, później dołączyły do nich oddziały Gruzińskiego Legionu i razem wyparły Rosjan z lotniska.


@Kulturozofia_pl: Straszne bajki. Po kolei:
1. Nie 4. brygada szybkiego reagowania Gwardii Narodowej nie przybyła na czas. Ona cały czas była na terenie lotniska Hostomel bo to był jej pokojowy garnizon. Dokładnie kompleks budynków
@Thorkill:

1. Nie 4. brygada szybkiego reagowania Gwardii Narodowej nie przybyła na czas. Ona cały czas była na terenie lotniska Hostomel bo to był jej pokojowy garnizon. Dokładnie kompleks budynków w tym miejscu: 50.600188, 30.204499. Był tylko pododdział 4 Brygady Szybkiego Reagowania w sile wzmocnionej kompanii.


True. Powinienem był pisać o elementach 4. brygady i o przegrupowaniu oddziałów tejże brygady przed kontratakiem.

Żadnych uzbrojonych cywilów tam nie było.


Według Ukrinform byli:
o przegrupowaniu oddziałów tejże brygady przed kontratakiem.


@Kulturozofia_pl: Nie było żadnego "przegrupowania". Cała ta kompania 4 Brygady Szybkiego Reagowania GN broniąca lotniska w Hostomelu, w wyniku desantu rosyjskiego VDV 24 lutego poszła w rozsypkę, pozostawiając na miejscu cały ciężki sprzęt który posiadała. Potem Czeczeni od Kadyrowa chwalili się tymi zdobyczami na Tiktoktu i jeździli zdobycznymi MRAP-ami Varta

Według Ukrinform byli:

Link który wkleiłeś dotyczy walk z 4 marca jak sama data
Nie było żadnego "przegrupowania".


Źródło?

Ta analiza tego Gawędy to kolejny kompletnie bzdurny tekst opisujący te wydarzenia,


Źródło?

Link który wkleiłeś dotyczy walk z 4 marca jak sama data wskazuje. No i opisuje walki w miejscowości Hostomel. Reasumując nie ma kompletnie nic wspólnego z wydarzeniami z 24-25 lutego na terenie lotniska Hostomel.


A, rzeczywiście. Mea culpa.


Jak dziesiątki innych ochotniczych oddziałów walczących po stronie Ukrainy. Wszystkie one w kolejnych latach - głównie
Źródło?

No właśnie to ja się pytam o źródło. Na podstawie czego jest snuta ta bajeczka pt. "Rosjanie chcieli lądować Ił-76 w Hostomelu"? Jakie są dowody na to? Jakie ty masz dowody że o tym napisałeś w tym wpisie?

Źródło?

@Kulturozofia_pl: Na liście Oryxa z jego blogu dokumentujacego straty Ukrainy - zdobyte przez Rosjan Varty 4 Brygady Szybkiego Reagowania z Hostomela to numer 1, 4,5,8 i 9. Dodatkowo zdobyto wtedy na
Thorkill - >Źródło?
No właśnie to ja się pytam o źródło. Na podstawie czego jest snut...

źródło: 55

Pobierz
@Thorkill:

No właśnie to ja się pytam o źródło. Na podstawie czego jest snuta ta bajeczka pt. "Rosjanie chcieli lądować Ił-76 w Hostomelu"? Jakie są dowody na to? Jakie ty masz dowody że o tym napisałeś w tym wpisie?


Ja podałem źródło, z którego ja czerpię informację. Ty nie podałeś żadnego. Jeśli chcesz dowody tychże źródeł to zgłoś się bezpośrednio do nich, może udzielą. Jakbym pisał o średniowieczu i powołałbym się
Ja podałem źródło, z którego ja czerpię informację.


@Kulturozofia_pl: To nie jest żadne "źródło". Tak jak żadnym źródłem nie są codzienne wypociny Wolskiego i innych tych "speców" z twittera udających osintowców, co to najpierw coś piszą a potem się z tego wycofują. Tutaj jakiś gostek z Defence 24 którym się podpierasz napisał sobie co on uważa ze się działo i nazwał to szumnie "analizą". Jego prawo. Ale żadnym "źródłem" to nie
@Thorkill:

To nie jest żadne "źródło". Tak jak żadnym źródłem nie są codzienne wypociny Wolskiego i innych tych "speców" z twittera udających osintowców, co to najpierw coś piszą a potem się z tego wycofują. Tutaj jakiś gostek z Defence 24 którym się podpierasz napisał sobie co on uważa ze się działo i nazwał to szumnie "analizą". Jego prawo. Ale żadnym "źródłem" to nie jest.


Chyba nie rozumiesz co oznacza "źródło". Źródło
Źródło to - w tym kontekście - osoba/miejsce od której czerpię informację

A moim i w kontekście każdego innego człowieka rozumnego źródła dzielą się na pierwotne i wtórne. I te drugie mają zdecydowanie niższą wartość, zwłaszcza jak okazują się być "analizami" gościa z Defence24 nie popartymi niczym poza widzimisię.

Ja postawiłem tezę i przedstawiłem dowód


@Kulturozofia_pl: Napisałeś bajeczkę a zapytany o dowody odesłałeś do innej bajeczki. "Smoki istnieją" - stwierdził Kulturozofia_pl
@Thorkill:

A moim i w kontekście każdego innego człowieka rozumnego źródła dzielą się na pierwotne i wtórne. I te drugie mają zdecydowanie niższą wartość, zwłaszcza jak okazują się być "analizami" gościa z Defence24 nie popartymi niczym poza widzimisię.


No, i mimo swej "niższej wartości" nie są z góry skreślone.

w kontekście każdego innego człowieka

kek

Napisałeś bajeczkę a zapytany o dowody odesłałeś do innej bajeczki. "Smoki istnieją" - stwierdził Kulturozofia_pl Zapytany
To zabawne, bo przez kilka godzin nadal nie jesteś w stanie przedstawić niczego, co by świadczyło o tym, że "bajka" jest rzeczywiście bajką, ale twardo twierdzisz, że nią jest.


@Kulturozofia_pl: Podałem od razu pięć postów wyżej oczywiste fakty przeczące wymyślonej na Ukrainie tezie o lądowaniu na hostomelskim lotnisku IŁ-76 z wojskami VDV, wynikające z prostego wnioskowania, ale oczywiście nie odniosłeś się do tego w żaden sposób. Masz je jeszcze raz: "Nie
@Thorkill:

Ech... Wkręciłeś sobie, że bronię jakąś tezę, którą próbujesz obalić, a ja tylko pytam cię o źródło. Twoją odpowiedzią na moją ciekawość jest „hehe a mam ci też udowodnić, że smoki nie istnieją? Hehe”. To brzmi, jakbyś coś kiedyś przeczytał o dowodzeniu, o obowiązku przedstawienia dowodu na tezę w dyskusji, ale nie potrafiłbyś skutecznie zaaplikować tejże wiedzy w praktyce.

Po pierwsze, gdzie ja bronię tezy o lądowaniu IŁ-76 w Hostomelu?
Po pierwsze, gdzie ja bronię tezy o lądowaniu IŁ-76 w Hostomelu? Nigdzie się do tego nie odnosiłem, nigdzie nie zamierzałem jej bronić.


@Kulturozofia_pl: No jak się nie odnosiłeś? Przecież twój pierwszy wpis pod którym dyskutujemy to kalka ukraińskich bajek o Hostomelu. Cytuje: "W ostatecznym rozrachunku RUS zajęli lotnisko, ale nie mogli już zaskoczyć Ukraińców, a droga startowa była uszkodzona i nie nadawała się do przyjmowania samolotów. Prawdopodobnie obrońcy Hostomela uratowali Ukrainę