Wpis z mikrobloga

Znacie jakiś sposób żeby można było odtwarzać na tv z androidem filmy które mam na dysku komputera (jest w tej samej sieci). Próbowalem Plexa (cięło filmy 4k), Emby (działało ale skończył sie trial i bez sensu jest płacić za ogladanie własnych filmów z własnego dysku), Jellyfin (nie ogarnia napisów). Znacie coś co działa? Bo nie bardzo uśmiecha mi sie latać z pendrivem z pokoju do pokoju.
#androidtv #plex #emby #jellyfin #lan
  • 15
@Patres: sprawdzając we właściwościach odtwarzania to wydaje mi się że nie idzie transkodowanie. Da się to gdzieś zablokować na serwerze żeby nie transkodowalo? Bo w emby tak się da i wtedy działa bez zacięć.
@fipii

mam połączone po kablu bo po wifi u mnie w bloku to tragedia.


Jeszcze sprawdź czy kablem masz 100 czy 1000 Mbits, ja miałem taki problem że źle połączyłem kable i miałem limit to 100 Mbits i tez mi zacinało. W ustawieniach chyba rutera powinieneś mieć 100 lub 1000 aby to zweryfikować
@Patres: U mnie idzie 100 mega bo tv ma taką kartę sieciową wbudowana. I pewnie bym myślał że to jest wina, ale w emby szło na tej sieci bez transkodowania bez zacięć. Jak? Nie mam pojęcia.
@fipii: jak masz kartę sieciową 100 Mbps a film ma średni bitrate 101 Mbps to ni huhu to pójdzie płynnie. Na 100 Mbps kartach potrafią się ścinać filmy ze średnim bitrate 80 Mbps co dopiero więcej.

ALE popatrz na to
https://www.youtube.com/watch?v=PIef8iRZhLE

Jak masz fuksa i zadziała na twoim TV to możesz użyć adaptera Ethernet 1000 Mbps do USB.
@FLAC: Ten film ma bitrate 86, plex zarezerwował sobie 101 mega. Akurat w moim tv takie rozwiązanie z donglem USB nie działa bo już to sprawdzałem, w ogóle nie wykrywa karty. Sony to zablokował.