Wpis z mikrobloga

Co byście wybrali w budżecie około 250k-300k, napęd 4x4, moc minimum 250km rocznik 22/23. Do tej pory myślałem o Audi S3 albo Alfie Romeo Giulia. Ogólnie alfa zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie ale zniechęca mnie brak naturalnej skóry wewnątrz. Macie może jakieś inne propozycje?
#leasing #samochody

Co byś wybrał?

  • Audi S3 30.6% (19)
  • Alfa Romeo Giulia Veloce 54.8% (34)
  • Inne - napisz 14.5% (9)

Oddanych głosów: 62

  • 10
@FalscheFreunde: A to ma być jakaś konkretka klasa/rodzaj auta czy tylko warunek moc, 4x4 i cena?

Skoro patrzysz na S3 to ja bym polecił raczej Golfa R. Niby prestiż mniejszy (jeśli dla kogoś ma to znaczenie), ale za tą samą kwotę dostaniesz lepsze wyposażenie. Motor, napęd, podwozie to jest to samo.

Ewentualnie Formentor, bo Leon ma tylko w nadwoziu kombi 4x4. Z większych aut (jak GIulia) to może volvo S60 B5?
@zeta_: Zależałoby mi na sedanie albo hatchbacku, suvy to nie moja bajka ale jak pojawi się coś ekstra to chętnie rozważę. Jeździłem ostatnio tts z 2022 i auto zrobiło super wrażenie ale niestety gabaryty auta są za małe. Odnośnie a5, jestem zawiedziony, że moc to tylko 265km i to mnie zniechęca. Chciałbym jednak coś koło 300km+.
Kia Stinger i Volvo sprawdzę. Nie wziąłem ich pod uwagę. Dziękuję za polecenie.
5!
@FalscheFreunde: Jak potrzebujesz tylko auta do szybkiej jazdy ze spoko wyglądem to tylko gulia lub CLA35 amg z pakietem aero.

Szczególnie to CLA jak widziałem pierwszy raz na żywo z mnie zaorało. Nie widzę, żadnego powodu ładowania się w jakąś c klasę prze tak pięknym kształcie CLA. Te jego napompowane tylko nadkola i dluga maska są cudowne.

Alternatywnie możesz wyłapać z wyprzedaży (o ile zostało coś) audi a4. Tam są te
@FalscheFreunde: S3 będzie nieco dynamiczniejszy od Alfy. Pamiętaj też, że Alfa właśnie przechodzi albo zaraz będzie przechodzić lifting.
Golf R będzie jeszcze jeszcze szybszy niż S3, ale wiadomo prestiż nie ten ( ͡º ͜ʖ͡º)
Popatrz jeszcze na A35/CLA35
Stinger mimo wyższej mocy, to auto do podróżowania, a nie dynamicznej jazdy, nie wiem czy akurat tego oczekujesz.
Jeśli szukasz czegoś w okolicach 300 koni, to nawet nie