Wpis z mikrobloga

Cześć Mureczki!
Jako że jestem świeżym kierowcą i lubię piwo, pomyślałem sobie, że może warto by było się zaopatrzyć w alkomat.
Na co powinienem zwracać uwagę przy wyborze urządzenia? Czy na rynku są dostępne atestowane urządzenia dla cywili, które z pewnością mi powiedzą czy mogę, bądź nie mogę prowadzić? Macie może jakieś sprawdzone modele?

Uprzedzając ewentualne pytania - nie chodzi o to by sprawdzać czy po dwóch piwkach mogę wsiąść za kółko. Chodzi o to, żeby sprawdzić na drugi dzień czy już na pewno się wszystkiego z organizmu pozbyłem i mogę prowadzić. Dzisiaj nawet po trzech piwach robię sobie dobę przerwy i korzystam ze zbiorkomu ale z tego co wiem to nie jest konieczne.

Mam też pytanie z gwiazdką. Czy da się gdzieś zrobić badania sprawdzające zdolność metabolizacji alkoholu? Człowiek nie robi się młodszy i już wiem, że nie idzie to tak lekko i przyjemnie jak np 10 lat temu.

#prawojazdy #alkoholizm #kiciochpyta #medycyna #prawo
  • 8
@themindcrusherHS: jakis sensowny elektroniczno chemiczny za 200-400zl w promce, patrz na opinie i koszt kalibracji na przyszłość. Czasem trafiają się promocje w sklepach albo na allegro ze masz np kalibrację przez 2 lata za darmo, płacisz tylko za wysyłkę