Wpis z mikrobloga

Zepsuł się TV za ponad 10k

1 mój krok to oddanie na gwarancje, szybko się ogarnęli, technik przyjechał stwierdził usterkę i wywnioskował, że trzeba wymienić płytę główną.

Czekałem na nią na 2 tygodnie, Technik przyjechał ponownie, próbuje zmienić, TV nie działa.

Stwierdził, że trzeba do oficjalnego serwisu wysłać bo jakaś grubsza sprawa, zabrał TV.

Czekam kolejne 2 tygodnie, TV wraca.

W ekspertyzie stwierdzam, że TV sprawny.

...

Na infolinii firmowej TV wszyscy mili do tego momentu, później olali ...

Dałem sobie z nimi spokój i pojechałem wraz z TV do Euro RTV AGD z wydrukowaną reklamacją z tytułu niezgodności z umową z żądaniem wymiany na nowy. Za biurkiem Euro Janusz z tytułem kierownika, z uśmiechem stwierdził, że oni mogli ten TV zabrać bez fatygi.

Daje mu pod nos papierek aby podpił pieczęć a on dla mnie różowy druczek firmowy i mówi, że bez jego wypełnienia nie przyjmie. Różniej dowiedziałem się, że wprowadził mnie w błąd bo wystarczy moje pismo.

Podczas wypełniania tego różowego prosi o dane, telefon, mail.

Wydrukował, czytam a tam informacja, że poinformują mnie mailowo o reklamacji.

Mowie do kierownika, że nie życzę sobie i chcę listownie. Wykreślam maila i telefon.

A on, że tak nie można. Mowie stanowczo, że można.

Skreślam telefon i mail, z oporem potwierdza parafką.

Maja 14 dni na ustosunkowanie się. Czekam 16 dni i dostaje polecony z informacją, że reklamacja została odrzucona bo TV sprawny i mogę go sobie odebrać.

Wysyłam do nich pismo aby spełnili uznaną ustawowo reklamacje.

Dostaje odpowiedz, że poinformowali mnie SMSem w ciągu 14 dni i mogę sobie odebrać sprawny TV w sklepie.

No to wysłałem im ponownie informacje aby spełnili reklamacje i dałem im 14 dni.

Znowu to samo odpisali.

Po 15 dniach odstąpiłem od umowy żądając zwrotu pieniędzy.

Otrzymałem ponownie tą samą śpiewkę o tym, że TV sprawny i mogę go sobie odebrać.

Wniosek ?

Prawo jest po mojej stronie, TV mam inny, mogę sobie poczekać a odsetki ustawowe lecą z każdym dniem.

Wniosek 2 ?

Odradzam Euro RTV AGD, oszukali mnie

#coolstory #eurortv #oszukujo #eurortvagd
  • 29