Wpis z mikrobloga

Oglądnąłem reportaż Franciszkańska 3. Generalnie straszna tragedia. Końcówka zwróciła moją uwagę. Chodzi dokładnie o dorobek naukowy Wojtyły. Bez magistra broni doktorat. Szybka kariera. Sapieha, opiekun Wojtyły był przecież pedofilem. Zastanowiło mnie to. Myślę, że ostatni reportaż jest jedynie wstępem do prawdziwej "bomby". Jak myślicie, czy Wojtyła sam był ofiarą Sapiehy ? Będąc mu uległym oraz wiernym dostarczycielem przyjemności, ten zapewnił mu szybką karierę i dostatnie życie ? A może Wojtyła sam był oprawcą ? I dlatego wszystkich krył bo "wiedział jak to jest" ?
#bekazkatoli #bekazpisu #jp2 #2137 #polska
GoodLikE - Oglądnąłem reportaż Franciszkańska 3. Generalnie straszna tragedia. Końców...

źródło: 2023-03-12_09h26_29

Pobierz
  • 23
@GoodLikE:

Sapieha, opiekun Wojtyły był przecież pedofilem

Takiej tezy nikt tam nie stawiał, co najwyżej że miał słabość do kleryków, a zatem już dorosłych mężczyzn. Jeśli nadużywał przy tym stosunku zależności, np. grożąc wydaleniem ze stanu kapłańskiego, to też jest przestępstwo, ale jeśli sami mu do wyra wskakiwali, licząc na przychylność, to nie mogą mieć do nikogo pretensji.

Jak myślicie, czy Wojtyła sam był ofiarą Sapiehy

"Ofiarą"? Czy raczej sam wybrał
Sapieha, opiekun Wojtyły był przecież pedofilem


Takiej tezy nikt tam nie stawiał, co najwyżej że miał słabość do kleryków, a zatem już dorosłych mężczyzn. Jeśli nadużywał przy tym stosunku zależności, np. grożąc wydaleniem ze stanu kapłańskiego, to też jest przestępstwo, ale jeśli sami mu do wyra wskakiwali, licząc na przychylność, to nie mogą mieć do nikogo pretensji.


Jak myślicie, czy Wojtyła sam był ofiarą Sapiehy


"Ofiarą"? Czy raczej sam wybrał świadomie karierę
Wojtyła sam był ofiarą Sapiehy ? Będąc mu uległym oraz wiernym dostarczycielem przyjemności, ten zapewnił mu szybką karierę i dostatnie życie ? A może Wojtyła sam był oprawcą ?


@GoodLikE: oj miras jako antyklerykała nawet dla mnie był by to szok xD
pierwsze w zakresie wykorzystania wojtyły drugie, że sam mógłby to robić.

imho papaj sam w sobie nie miał złych intencji ale był potężnie zmanipulowany przez środowisko i działał jak
musiał jeśli został wyświęcony na księdza, przed święceniami każdy ksiądz musi mieć magistra z teologii.


@galicjanin: "studiował" w czasie wojny, a z tego co wiem to w czasie II WŚ Niemcy zlikwidowali szkolnictwo wyższe - więc zostały tajne uniwersytety o dość ograniczonych możliwościach