Wpis z mikrobloga

Hejka Mirki z #programista15k i #komputery

Szukam jakiegoś fajnego monitorka 34' do programowania, no i od święta do pogranka. Moje wymagania to wlaśnie 34 cale, fajnie jak by byl lekko curved i koniecznie z portem usbc zeby jednym kabelkiem zasilać macbooka i przesylac obraz, cena najlepiej do 3k cbl. Ktos cos? Pozdro!
  • 10
34WN80C


@nick230: Hej, dzięki za odpowiedź! Fajny, tylko jedyne co mnie boli to niski refresh rate -> 61Hz :/

Rozważałem PHILIPS 34B1U5600CH tutaj jest 120Hz, albo Samsung LC34J791WTR 100Hz, nie będą lepsze?
@reconn: Niestety to jest wada tego modelu bo jak jest dużo tekstu i scrollujesz to czasem widać smugi.
Niestety miałem ograniczony budżet, ale poza tym jestem bardzo zadowolony. Brałem wcześniej innego lg niezakrzywionego i nie dałem rady pracować bo mój wzrok nie sięgał do rogów.

Ale te modele co podałeś to VA, nie IPS.
@nick230: Aj, faktycznie. Z tego co widze to w tych monitorach UltraWide to 60Hz jest standardem, i nawet modele po 6-8k mają taki refresh rate (°°
Z tego co widze to w tych monitorach UltraWide to 60Hz jest standardem, i nawet modele po 6-8k mają taki refresh rate (°°


@reconn: Ciężko w to uwierzyć ale.. nie wszystkie monitory są do grania.
@L3gion: A ja wiem, 60Hz++ są nie tyko do grania, większy refresh rate daje fajny feel nie tylko w grach, głupi kursor fajniej płynie po ekranie, lepiej się scrolluje itp.
@reconn: Niby tak ale nie bez powodu są monitory za dziesiątki tysięcy (w stylu EIZO) co dalej lecą na 60 Hz. O ile nie masz obok czegoś z odświeżaniem 100 Hz+ to serio mózg się przyzwyczaja. Inna kwestia to że sam system operacyjny jak i aplikacje muszą być odpowiednio "płynne", czasem dałbym sobie rękę uciąć że mój MacBook Pro 2015 ma ekran 120 Hz bo macOS ma wręcz idealne animacje i