Wpis z mikrobloga

A jaki sprzęt z domowego RTV/AGD konsumuje najwięcej prądu? Czy to raczej sytuacja jak z rachunkiem w sklepie, że wszystkie artykuły 3,99 a finalny paragon >300 zł.


@pokey: Porównując rachunki moje i moich rodziców - telewizor całkiem sporo, a z innych rzeczy to sterownik kotła c.o.
Ale ja z kolei inaczej płacę za ogrzewanie i ciepłą wodę, więc...
@IcyHot: ciekawostka: pilnowanie wysokości wydatków pomaga w utrzymaniu wysokiego standardu życia przy wysokich dochodach. jeśli jesteś dobrze zarabiający i chcesz być majętny, to powinieneś pilnować ile wydajesz na prąd czy inne potrzeby.
@IcyHot: pamietam jak raz jakiś wykopek wrzucił nitkę ze zdjęciami stanowisk pracy i widać było jacy to programiści tutaj siedzą. Same zdjęcia osób w ubraniach roboczych przy jakiejś tokarce czy innym widlaku.
Dla ludzi wykop to jest taka alternatywna rzeczywistość w której każdy jest żamozny
@xfin @xfin

>A jaki sprzęt z domowego RTV/AGD konsumuje najwięcej prądu? Czy to raczej sytuacja jak z rachunkiem w sklepie, że wszystkie artykuły 3,99 a finalny paragon >300 zł.


@pokey: Porównując rachunki moje i moich rodziców - telewizor całkiem sporo, a z innych rzeczy to sterownik kotła c.o.


tv? przecież to jest nic w porównaniu do piekarnika, zmywarki, pralki, czajnika, płyty grzewczej, czy instrukcji xddd
już o klimatyzacji czy farelkach nie
@userrrr:
chyba sobie zdajesz sprawe z tego, że jak cały blok 40 ludzi odpali farelki 2 tys wat to przeciąży sieć energentyczną ( ͡° ͜ʖ ͡°) dalej, klimatyzatory 3,5 kw to nie dość, że to również pożeracze prądu i jak takie coś odpali cały 10 piętrowy blok, to znów przeciąży sieć
Możliwe a nawet prawdopodobne, że pomylę coś, ale tak na 51% w pierwszych blokach powinno wychodzić
@IcyHot: to ze ktos ma sensowna wyplate to nie znaczy ze lubi tez placic duzo za zycie, znam osobiscie przypadek gdzie na reke pan ma 20k a z uwagi na swoj mocno "oszczedny" charakter zaluje na wszystko, jezdzi uzywanym gruzem, nie przekracza danej predkosci nawet na autostradach bo przeciez wiecej wtedy by palil, nie wyjezdza za granice nigdy bo po co itd itp. rozni sa ludzie i nawet z milionem na
@IcyHot: Ja się z kolei zastanawiam, jakim cudem ludzie płacą tak mało. W moim przypadku mieszkanie 100 m2, bez żadnych szałów (jest klimatyzacja, ale nią nie dogrzewam) może oprócz lodówki na wino. I miesięcznie wychodzi jakieś 310 PLN za dwie osoby.