Wpis z mikrobloga

Z jakiego #smartfon zrobić tania nawigacje na #rower #szosa?

Budzet 300-400 pln. W tej cenie miałbym używanego brytona 420 ale tylko z prowadzeniem po linii.

Probowalem z alcatel 1b 2020 (2gb ram, 3000 mAh) ale tam brakuje czujnika pola magnetycznego. Bez niego komoot czy Google maps nie wyznaczaja polnocy, ekran nie obraca sie zgodnie z kierunkiem jazdy. Bateria tez pewnie nie dzwignie 6h na gps, app komoot i ekranie 50-75% jasnosci.

Moze jakas motorola, tam powinien byc lzejszy android.

#nawigacja
  • 21
czy Google maps nie wyznaczaja polnocy, ekran nie obraca sie zgodnie z kierunkiem jazdy


@palomin_o:

to jest kwestia używanej aplikacji - locus może wyznaczać orientacje mapy na podstawie kierunku poruszania sie. Kompas nie jest potrzebny choć przydaje się na postoju.

Bateria tez pewnie nie dzwignie 6h na gps


jakis fon to da rade?
@palomin_o: dorzuć te 200zł do dedykowanego komputera z mapami. Nie wiem czy potrzebujesz pełnoprawnej nawigacji która liczy trasę w locie, mi wystarczy prowadzenie po śladzie + mapy. Mam lezyne super pro gps za 550zł i imo lepsza opcja niż używane wahoo - bateria z czujnikami działa ponad 20h. W stosunku do telefonu nie odbija się niebo w ekranie, nie trzeba #!$%@?ć się z jakimiś powerbankami w trasie, mega wygoda. Najlepszy zakup
@palomin_o: Cubot KingKong Mini 2 + apka Jepster - i od 2 lata nie widzę potrzeby kupna Garmina, mimo nieustannego szukania powodów do wydawania większej ilości kasy na rower i wszystko wokół ;)
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@palomin_o: Tak, ale przy powierzchni ekranu mniejszej o ponad połowę, a to głównie wpływa na zużycie, więc nie jest źle. Nie pamiętam już dokładnie, ale z większymi telefonami nie było lepiej. U mnie z jasnością na maxa wytrzymuje ponad 4h, ale przyciemniając trochę ekran jest w stanie dociągnąć do 8h. Więcej nigdy nie potrzebowałem, więc nie wiem, ile można z niego wycisnąć przy ekstremalnym oszczędzaniu.