Wpis z mikrobloga

Witam panie i panów, czy jeśli na jedno mycie i spłukanie potem samą wodą łba wychodzi mi tak łącznie średnio koło 20-30 włosów (a zauważam je łatwo bo są wystarczająco długie i odkładam je sobie na brzeg wanny xD) to jest to normalny wynik bo jednak pojedyńcze włoski na bieżąco cały czas wypadają i regenerują się, czy jednak to trochę za dużo? Co ciekawe dodam, że mam tak od jakoś chyba 3 lat i póki co nie widać u mnie żadnych prześwitów ani łysienia/zakól, włosy jak je przegarniam ręką dalej są gęste, każdy fryzjer podczas strzyżenia też raczej chwali że fajne. Pani trycholog pół roku temu przy okazji innej wizyty bo ją o to poprosiłem zerknęła przez taką dużą lupę z jakimś światełkiem na moją skórę głowy i nie zobaczyła tam żadnych stanów zapalnych, mówi że wszystko jest okej. Włosy też rosną mi dość szybko, myślę że około 1,5cm na miesiąc i wyglądają na zdrowe, żadnych problemów z łupieżem czy przetłuszczaniem się.

No więc teraz się zastanawiam czy to mi #!$%@? i na siłę doszukuję się problemu czy jednak w takim tempie za jakiś czas może pojawić się poważniejszy problem z ich gęstością? Dodam, że mój ojciec ma 52 lata i dalej gęste włosy i 0 oznak zakól oraz łysienia więc mam cichą nadzieje, że u mnie będzie podobnie (ja 26lvl).

Włosy myję zawsze po siłowni, czyli tak średnio 3 razy w tygodniu, szampon pharmaceris.
Na zdjęciu niżej to co udało mi się wygrzebać z paluchów po wczorajszym dokładnym ich umyciu i spłukaniu.

#zdrowie #wlosy #zakola #zakolak
kierzek123 - Witam panie i panów, czy jeśli na jedno mycie i spłukanie potem samą wod...

źródło: IMG20230317231422

Pobierz
  • 3
@kierzek123: Podczas mycia włosów masujemy skórę głowy, co dla normalnych i zdrowych cebulek nie powinno stanowić obciążenia. Jeśli jednak nasze cebulki są osłabione, włosy wypadają w momencie, gdy je nadmiernie nadwyrężamy. Przyczyną takiej sytuacji może być przede wszystkim zbyt uboga w minerały i witaminy dieta.

20-30 włosów to sprawa całkowicie normalna. Natomiast jeżeli widzisz swoje zmiany teraz czyli w momencie kiedy zaczęła się wiosna, wypadanie może być nasilone ze względu właśnie