Wpis z mikrobloga

Mirasy, jak się teraz płaci za samochód, kupując od osoby prywatnej, który kosztuje 100k? Sprzedający chce mieć pieniądze od razu, a ja - nawet po pozytywnej decyzji w sprawie zakupu - jak wyślę klasyczny przelew to są dwa problemy:
1. Na miejscu muszę mieć nocleg, bo przelew dotrze na następny dzień.
2. Sprzedający może się w międzyczasie ulotnić. Tego problemu nie było, jak się płaciło gotówką.

Jakoś jednak są robione transakcje, dlatego pytam.

#samochody #pieniadze #bankowosc #prawo #konsumenci #zakupy
chud - Mirasy, jak się teraz płaci za samochód, kupując od osoby prywatnej, który kos...

źródło: photo_Arona_1808x1000

Pobierz
  • 36
@Papasanbaba: faktycznie. Ale w wielu miejscach było, że to już obowiązuje i pewnie dlatego sprzedający tak myśli. Niezależnie od wszystkiego, trzeba jakoś z tego wybrnąć i nadal nie wiem jak. Gotówki facet nie chce.
@darek-jg: @Krupier @chciwykrasnolud @mk321 @WiesniakzPowolania @Papasanbaba sorry, że Was wołam, ale problem częściowo rozwiązany (niezależnie od tego, czy będę kupował, czy nie). Piszę, żeby nie było jak na forach kiedyś, że się pytało, a potem temat umiera bez rozwiązania. Wyjściem jest przelew SORBNET, który dochodzi do godziny. Można nim realizować nawet kwoty ponad 1 mln zł. W moim przypadku Pekao tego nie oferuje dla niższych kwot (jedynie powyżej miliona), ale mbank
@mk321: tu się wszystko zgadza. Problem jednak jest z tym, że muszę dojechać na miejsce (około 4 godziny w jedną stronę). No więc wiesz, wyjeżdżam o 8, na miejscu jestem o 12:00, oglądam i omawiam godzinę i już przelew dojdzie dopiero następnego dnia :(
@chud spytaj typa, gdzie ma konto i załóż w tym banku rachunek w większości banków już można w aplikacji otworzyć rachunek. Ja tak robiłem. Następnego dnia składasz dyspozycję zamknięcia.