Wpis z mikrobloga

Mam zamiar kupić serwer NAS. Używać go chcę do kopii galerii z telefonów, dodatkowo backup pc.
Planuję kupić używany serwer teraz pytanie czy czy taki Synology DS215J jest jeszcze wart zakupu do w/w celów?
Zastanawiam się też nad nowszym DS220J lub Qnap TS-231/TS-251.
Który będzie lepszym rozwiązaniem? Osobiście jestem bardziej przekonany do systemu Synology.
Myślałem też nad kupnem jakiegoś PC na SFF i włożyć tam jakieś 2 dyski + coś na system. Tylko chciałem z serwera korzystać z zewnątrz, a przy tym rozwiązaniu to pewnie najlepiej poprzez VPN.

#nas #synology #qnap
  • 6
@matikk95: Najlepiej to wziąć dysk SATA, przez stację dokującą robić kopię i chować. Dyski się tak szybko nie zużyją i masz pewność, że tylko Ty masz do nich dostęp.
@matikk95: Jak sie znasz troche to moze cos ala taki minipc?
https://allegro.pl/oferta/mini-micro-dell-i5-7-generacja-16gb-nowy-512ssd-13179461496
Na tym stawiasz ubuntuserver/debian, instalujesz sobie NextClouda i masz wlasna chmure.

Jak masz publiczne IP to normalnie wystawiasz to na swiat i tyle. Chyba ze wolisz dostep po VPN to polecam wireguarda.

Generalnie takie rozwiazanie wyjdzie cie taniej i lepiej, no ale tu sie trzeba na tym znac.

Jak sie nie znasz, i nie chcesz sie znac, to Qnap/Synologi