Wpis z mikrobloga

Czy jak wrzuce #chatgpt na czarnoliste to mi odsieje pozostałe tagi #programista15k #programista30k z tych wysrywów.
Temat ciekawy, ale zamiast cos ciekawego to 3x dziennie zielonki albo jacyś kompleksiarze piszą jak to przejmie prace programistom.
"Tak, tak mam wyparcie tematu".
Każdego kto twierdzi, że ChatGPT w dowolnej wersji x, która by się nie pojawiła w najbliższych 5 latach, zwolni jakiś odczuwalny % programistów w skali całego rynku zapraszam do finansowego zakładu, że tak się nie stanie, a jak ktoś się boi to niech po prostu woła jak się wydarzy.
Jeśli coś ma się wydarzyc, to pierwsi polecą copyrighterzy, supporty (1 linia, chaty, odpowiedzi na maile itp.), (może część grafików, ikonki i jakieś podstawowe pierdoły).
Do wygenerowania kodu, który jest więcej niż snippetem i ma działać w jakiejś większej abstrakcyjnej całości niż 1 funkcja to daleeeeeeeka droga.
  • 9
Do wygenerowania kodu, który jest więcej niż snippetem i ma działać w jakiejś większej abstrakcyjnej całości niż 1 funkcja to daleeeeeeeka droga.


@obieq: to akurat w v4 jest mocno poprawione mimo, że on jest wciąż inteligencja typu General.
Jeśli zaczną szkolić model programistyczny cos jak połączenie z co-pilot to biorę w ciemno jako narzędzie wspierające programistę.
Będę miał pair-programming pracując samotnie.

zapraszam do finansowego zakładu


@obieq: w sumie jest też
@kobrys13 w visual studio (i w Rider?) masz juz AI w kodzie, ktore Ci na podstawie Twoich (i nie tylko) zmian podpowiada nazwy parametrow, jak zrobisz 5 property i zaczniesz robic kontruktor to Ci sam dopsize te 10-15 linijek z mapowaniem zmiennych.
@Aryo: mialem na mysli ze ktos sie boi kasy stawiac :D
@Volantie: o zadnej przeciez nie bede sie z zielonkami i randomami o jakies drobne zakladal, po prostu nie wiem skad ta fala wyznawcow ChatGPT. Technologia sama w sobie jest swietna, ale nie przesadzajmy.
Komputery/roboty i komputeryzacja/automatyzacja mialy juz od 20-30 lat tylu ludziom prace odebrac, ze obecnie IT/automatyka to jedne z wiekszych sektorow i raczej beda dalej sie rozwijac i potrzebne beda kolejne rece do pracy