Wpis z mikrobloga

@Rothman: mnie np. zawsze zastanawiało jak oni widzą likwidacje podatków paliwowych które to podobno są nieporównywalne wysokie w stosunku do innych krajów, z tym że jeśli jako inne kraje pod uwagę weźmiemy np. Kuwejt.
@gac3k: likwidacja podatku dochodowego moim zdaniem brzmi rozsąnie - ale chciałbym się w ten temat wgłębić, co jak na razie mi się nie udało. Podatki pośrednie zostać na razie muszą. Ba, jeżeli zlikwiduje się dochodowy, to pośrednie muszą wzrosnąć - taka chyba jest też wersja KNP.
@Rothman: ależ oczywiście że brzmi rozsądnie, ale podobnie jak ty chciałbym widzieć co chcą zabrać w zamian, bo KNP właśnie jest zdaje się za tym żeby nie zabierać nigdzie i znikąd ale ja tego nie widzę, bo zasłania mi to wielka dziura budżetowa. Oczywiście KNP powie, zlikwidujmy podatki, ludzie kupią więcej, więcej wpłynie do budżetu, no ja na prawdę bym chciał żeby tak było ale jakoś sobie tego nie wyobrażam.

To
@gac3k: Korwin mówi, że utrata dochodu z podatku dochodowego będzie rekompensowana (a) zwiększeniem aktywności gospodarczej i zwiększonymi wpływami z Vat z tego tytułu (b) wzrostem stawki Vat, jeśli (a) nie wystarczy. Podobnie jak Ty mam duże wątpliwości co do (a), ale jeżeli Korwin deklaruje możliwość wzrostu Vatu, to ta likwidacja dochodowego nie brzmi tak nierealnie.

Ale mimo wszystko chciałbym dokładniejszej analizy. Być może spróbuję się sam wgłębić w temat, ale nie
@Rothman: No właśnie niestety, ale na ogół fani Korwina to 14, 15 latki, których ruszają tanie pseudo-ideowe hasła i to im wystarcza do szerzenia (czyt. spamowania) jego poglądów na cały internet. Co do podwyższania VAT-u, wielokrotnie słyszałem na wykopie właśnie od Korwin-istów że on by czegoś takiego nie zrobił bo to spowalnia gospodarkę, a każde podatki to złodziejstwo. Tak więc ja bym z chęcią chciał usłyszeć to zdanie wypowiedziane z ust
@gac3k: Kurcze, musiałbym poszukać i spróbowaćsobie przypomnieć. Na pewno to był filmik, w którym Korwin o tym mówił. Mówił, że wzrośnie aktywność gospodarcza itp w związku z tym dochodów może nie być wcale mniej, ale powiedział też coś w stylu "ale gdyby tego okazało się za mało, to trzeba będzie podwyższyć VAT". Postaram się wieczorem poszukać tego w necie - może mi się uda :) W każdym razie na pewno coś