Wpis z mikrobloga

Czy istnieje w ogóle możliwość cywilizowanego wylogowania się z Messengera na smartfonie z Androidem?

Mam kilkuletni telefon Sony, używam wyłącznie apki Messengera (samo FB jest mi zbędne), dziś chciałem rozpocząć przygotowania do przesiadki na nowy i ku mojemu zaskoczeniu...pasek opcji w aplikacji nie ma nigdzie polecenia wyloguj. Mogę jedynie dodać inne konto, przenieść się na widok zarządzania fanpagiem, ale prostego wyloguj nie widzę za cholerę. W ustawieniach samego Androida jest zakładka Użytkownicy i konta, ale tamtejsza karta Messengera po użyciu opcji "usuń" przenosi mnie do tego samego panelu, gdzie...mogę zmienić konto, ale nie wylogować.

Znaleziony poradnik zasugerował cudowanie z czyszczeniem pamięci podręcznej, wyłączaniem apki w Androidzie, zrobiłem to i w telefonie konto faktycznie zniknęło, ale z poziomu zarządzania urządzeniami na komputerze (gdzie jestem zalogowany na FB)...nadal widzę Messengera na telefonie, jakbym go usunął, ale nadal nie wylogował.

Jestem ślepy, czy internet serio idzie w stronę maksymalnego utrudniania samodzielności użytkownika? Jak wygląda to u was? Oczywiście poradniki w wersji iPhonowej zawierają po prostu skorzystanie z istniejącego przycisku "wyloguj".

#android #facebook #messenger #it #pomocy
  • 1
@piekny-patus: Wchodzisz w listę aplikacji, klikasz Messengera i potem "usuń dane". Komputer tego nie zobaczy, bo to Android czyści wszystkie dane aplikacji zawarte w telefonie, więc wersja komputerowa (czyli serwer) tego nie aktualizuje. Widzi on ostatni stan, czyli moment kiedy urządzenie z Androidem było zalogowane na konto. Wyczysczenie danych sprawia, że aplikacja nie ma żadnych danych w pamięci telefonu, a jej włączenie = pierwsze włączenie nowej aplikacji.