Wpis z mikrobloga

Jak obecnie wygląda czas zwrotu podatku z US, rozliczyłem się 03.03.2023 do dziś brak zwrotu na koncie. Na początku okresu rozliczenia były komentarze że szybko kasa przychodzi. Weryfikują? Rozliczałem się razem z żoną, dodałem tylko darowizny, wpłaty na IKZE (sam wyliczyłem podatek bo w tym roku nie dostałem zestawienia z TU). Nie mam też żądanego wezwania do wyjaśnień, kilka lat emu dostawałem wezwania do korekty ale wtedy sam rozliczałem teraz akceptowałem to co było na e-urzad. W statusie zwrotów też nie ma o tym info.


#zwrotpodatku #urzadskarbowy #podatki
  • 6
@EXjulian
Ja się rozliczałem 23 lutego i również jeszcze nie mam zwrotu, składałem pit 37 oraz 38 z rozliczeniem dywidendy z giełdy zagranicznej.

Zależy od urzędu skarbowego. Szybko to było jak ktoś w pierwszej połowie lutego składał.
leży od urzędu skarbowego. Szybko to było jak ktoś w pierwszej połowie lutego skła


@silence333: dokładnie też tak miałem, w pit 38 nadpłatę masz z góry wyznaczony termin ale zwrot jak już będzie czas to dostaniesz $ lub wezwanie
@EXjulian: Jeśli rozliczyłeś się przez e-PIT to US ma 45 dni na zwrot nadpłaty, licząc od dnia następnego po złożeniu deklaracji. Także mają jeszcze chwilę. Na wszelki wypadek warto pobrać sobie UPO.