Wpis z mikrobloga

Czy zgodziłbyś się zostać team leaderem w swoim zespole ale takim nieformalnym, który zarabia tyle samo co reszta podwładnych podczas gdy wasz oficjalny przełożony zamyka się w biurze na większość dnia i nikogo nie musi nadzorować. #pracbaza #kariera

Czy zgodziłbyś się na bycie team leaderem bez profitów i oficjalnej funkcji?

  • Jedynie w zamian za awans i podwyżkę 35.0% (976)
  • Przynajmniej za podwyżkę (bez awansu) 23.6% (659)
  • Tak, to zawsze trochę większe doświadczenie w CV 3.7% (103)
  • Tak, liznąłbym trochę władzy nad współpracownikami 2.7% (76)
  • Nie, nie mam zamiaru nikogo wyręczać w jego roli 35.0% (978)

Oddanych głosów: 2792

  • 32
@przegrywNL: nie musialem bo dostalem w spadku. Po pol roku dostalem dodatkowa kase za #!$%@?, a potem 2 podwyzki bo nikt inny nie byl na silach tego uciagnac. Skonczylo sie na wyjezdzie do USA i pytaniach kiedy wroce do nich bo ciezko o takich ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie branza IT, ale waska specjalizacja. Jako team leader musialem wiedziec wszystko dookola, a nie jak manager wybiorczo
@przegrywNL: Jeśli nie miałeś wcześniej takiego epizodu to jasne, że warto nawet bez żadnych dodatkowych profitów. Przecież takie doświadczenie jest bardzo pomocne i da inną perspektywę. Nawet jeśli miałoby to jedynie uzmysłowić że to nie jest kierunek dla ciebie to warto to sprawdzić.
Czy zgodziłbyś się zostać team leaderem w swoim zespole ale takim nieformalnym


@przegrywNL: ale przestajesz wykonywać obowiązki specjalistów czy robisz dalej etatowąfuche + leaderke?

dodatkowa odpowiedzialność z tym że nieplatna? W pytę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Redbulltabak: obowiązek a nie odpowiedzialnosć bo formalnie na papierze boss musi sie pod wszystkim podpisac
Żadna poważna firma nie potraktuje na serio takiego doświadczenia bez pokrywki w papierach.


@Dziki_czoug: W jakich papierach? Na rozmowach kwalifikacyjnych wiedza i doświadczenie kandydata weryfikowane jest pytaniami a nie jakimiś "papierami"
@gorylwemgle: Wielu naszych rodaków tak pracuje za granicą. Są poganiaczami pracowników w międzynarodowym teamie a kierownikiem/managerem jest jakiś lokals przez pół dnia grający w Bubble Witch, u którego chcą w ten sposób zapunktować.
@przegrywNL: zależy czy to jest precedens, czy tak po prostu niektórych rokujących na liderów się testuje u Was w firmie z możliwością na późniejszy awans. Sam miałem taki dylemat kiedyś. Jeśli myślisz o roli liderskiej, to jest to dobry sposób żeby siebie przetestować pod tym katem bez realnych konsekwencji - bo przecież tylko pełnisz obowiązki. Ja w przeszłości zaryzykowałem, bardzo dużo się nauczyłem i przy następnej rekrutacji było mi dużo łatwiej.