Wpis z mikrobloga

Hej, podrzućcie jakieś fajne propozycje aut - już w ubiegłym roku sobie czegoś szukałem, ale nic z efektem "wow" nie znalazłem. Obecnie jeżdżę 10-letnim samochodem, moim "dream carem" z tamtych lat (na który mnie było stać), który się nie psuje i nadal całkiem fajnie wygląda, więc też nie mam ciśnienia na zmianę.

Kryteria wyboru:
- cena do 200-250k,
- nie musi być nowy (rocznik 2018+),
- najlepiej benzyna + "rozsądne" spalanie (nie biorę pod uwagę silników 5l) + minimum 200 KM,
- 4-drzwiowe, najlepiej liftback,
- rzadko spotykany/przykuwający uwagę wygląd,
- bardzo podobają mi się dynamiczne/pływające kierunkowskazy i światła przez całą szerokość auta.

Mam wstępnie wybranych kilka modeli, ale żaden nie robi efektu wow - A7 jest bardzo długa i z boku wygląda słabo (nawet chyba bardziej podobała mi się poprzednia generacja), Stinger wyglądem nie wybija się zbytnio z tłumu, zaś Charger jest bardzo powszechny na drogach. A innych kandydatów nie mam. :(

#samochody #kupnosamochodu #motoryzacja
  • 20
@v-tec: Formentor to suv, a takich nie patrzyłem, bo raczej nie potrzebuję takiego auta (rok temu sporo myślałem o poprzedniej generacji 3008, bo mi się bardzo podobała, ale zrezygnowałem właśnie dlatego, że to suv). Aczkolwiek sam w sobie jest bardzo fajny wizualnie. O Arteonie też myślałem, bo wizualnie mi się podoba, ale jest dość powszechny na drogach i nie miałem efektu "wow". :P
@buntowniczaczupakabra: to musisz szukać coś pokroju Infiniti, Maserati czy Jaguar. Swoją drogą Arteon SB to raczej rzadkie auto. A wersja R to już sztos.
Z Alfy jeszcze Stelvio jest. I dobrze jeździ. Może Porsche Macan?
@v-tec: Z tych, co wymieniłeś, to myślałem o Quattroporte, ale wizualnie mnie do końca nie przekonało (z podobnych to myślałem też o Panamerze, ale tutaj j/w).

O Stelvio myślałem, bo Giulia mi się podoba, a i Macan (ten po lifcie ze światłem na całą szerokość auta) też nie wygląda źle, ale że to suvy, to zrezygnowałem.

Tak w ogóle to ostatnio zaczął mi się podobać nowy Prius (ten co ma wyjść),
@buntowniczaczupakabra: miałem podobna sytuacje że w sumie nie potrzebowałem ale wbiłem do lexusa przejechać się UX (widzialem przypadkiem reklamę a 140k za lexa to dobra cena, więc może…) ale zobaczyłem NXa i jak nie lubię suvów to zamówiłem xD. Piekne w środku i na zewnątrz w dodatku bezawaryjne i mało pali wiec można podciągnąć pod „rozsądny zakup” :D