Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej (i w miare tanio) ćwiczyć prace palca na spuście?
Dopiero zaczynam, rozważam robienie patentu ale obecnie mam słabe wyniki: na CZ75 shadow 2, na odległości 15m mam około 70% schodzących w dół, po środku w 6-9, 15% w czarne, reszta poza tarczą. Instruktor mowi ze to nierównomierne naciskanie spustu i ściąganie w dół gdy daje opór przed strzałem
#strzelectwosportowe #strzelectwo #strzelnica #bron #bronpalna #braterstwo #fso
  • 3
@marcus777: patent zdajesz chyba wszędzie na bocznym zapłonie. Najczęstszym powodem zrywania strzału jest antycypacja odrzutu - czegoś, co na kalibrze.22 w zasadzie nie występuje. Strzelanie z 9ki jako przygotowanie do samego egzaminu na patent mija się z celem - zacznij ćwiczyć na bocznym zapłonie, problem zniknie. Wróci oczywiście, jak znów zaczniesz pracę z 9tką, ale wtedy będziesz mógł już spokojnie ćwiczyć na własnym sprzęcie.

Jeśli jednak upierasz się na nauce na
@marcus777: jeździć i strzelać najlepiej z broni która będzie na egzaminie na patent, będzie tanio bo to 22lr i nie skupiać się na najlepszych wynikach a na robieniu dobrych grup
Zresztą zanim podejdziesz do patentu będziesz musiał przejść szkolenie wewnętrzne tam powinni CI wszystko objaśnić co i jak.