Wpis z mikrobloga

W sumie nic nie mam do katolików. Ale czy oni muszą się z tym tak obnosić?! Rozumiem, modlić się czy coś w domowym zaciszu, nic mi do tego co ludzie robią pod swoim dachem, ale oni robią wszystko, żeby normalni ludzie od razu wiedzieli kim oni są - jakieś łańcuszki na szyjach, krzyżyki, pochody, walenie tymi dzwonami na całe miasto - nawet naklejki mają na samochody. Czy to musi być takie nachalne? Nie wyobrażam sobie mieć dziecka w takim świecie, co jeśli będę z nim w mieście i zobaczymy ich, jak klęczą i mruczą pod nosem, albo ściskają te swoje kuleczki na sznurku?
-Tato, co oni robią?
-Wiesz, ci ludzie wierzą, że istnieje taki niewidzialny pan który wszystko widzi i jeśli oni będą robić albo myśleć inaczej, niż on chce, to będzie ich torturował w nieskończoność
-Fuj! Tato, to moralnie obrzydliwe!
-Wiem, ale to ich wybór i należy go szanować, w końcu nikogo poza sobą nie krzywdzą.
I pęknie mi wtedy serce. bo w imię tolerancji będę kłamał. Bo to nie jest tak, że nikogo nie krzywdzą. To jest właśnie najgorsze, że oni chcą mieć dzieci. Jak normalni ludzie. I mogą je mieć! A przecież to oczywiste, że dziecko wychowane w katolickiej rodzinie też wyrośnie na katolika. Jestem tolerancyjny, no ale ludzie! Bez przesady! To są dzieci! Ja w ogóle nie uważam, że rząd powinien ludziom coś zakazywać albo nakazywać, no ale akurat z tym by mogli coś zrobić, z tym trzeba coś zrobić! Już nawet nie wspominam o tym, że to zupełnie sprzeczne z naturą, znacie jakiś inny gatunek, który odprawia obrządki religijne?

#heheszki #bekazkatoli
  • 39
@syn_octave:

znacie jakiś inny gatunek, który odprawia obrządki religijne?


Czytałem kiedyś, że niektóre gatunki małp przejawiają zachowania, które można zinterpretować jako religijne. (tak wiem - 2023 a ludzie dalej odpowiadają na pasty)
@syn_octave sprzeczne z naturą jest też Twoje pisanie na wykopie a jednak to robisz. Jakoś mi to powiewa kto co nosi a że dzwony biją ¯_(ツ)_/¯ przynajmniej nie słychać modłów na całe miasto. Opisałeś ogólnie większość wierzących i to nie tylko z kk ale również z innych religii.
@syn_octave Zgadzam się, wyprowadzka do krajów arabskich wydaje się być jedyną opcją, żeby wychować dziecko w spokoju. Nie obnoszą się tak, a nawet jeśli to można to logicznie wytłumaczyć ( ͡º ͜ʖ͡º)